Huobi a shiba inu podporujú Bitmart po útoku hackerov

Huobi a shiba inu podporujú Bitmart po útoku hackerov

0 komentárov

Úspešný hackerský útok na burzu Bitmart odhalil niektoré zraniteľné miesta v centralizovaných burzách kryptomien. Komunity okolo Huobi a Shiba Inu sa zaviazali pomôcť.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Huobi a Shiba Inu chcú bojovať proti hackerom

Huobi sľúbil, že „vynaloží maximálne úsilie, aby pomohol Bitmartu vyriešiť tento problém s krádežou kryptomien

Ak na Huobi existujú nejaké výnosy z majetku súvisiaceho s útokom, nahlásime to včas a pomôžeme Vám
Huobi urobí všetko pre to, aby pomohol #BitMart pri riešení tohto problému. Ak dôjde k akémukoľvek prílevu súvisiaceho majetku, včas o tom informujeme a pomôžeme.

Pomoc prisľúbila aj komunita projektu Shiba Inu:

Milá ShibArmy,
Aj keď je decentralizácia srdcom nášho projektu, chceme ukázať našu podporu a prejaviť lásku našim priateľom na burze Bitmart, ktorí tvrdo pracujú na oprave chýb súvisiacich s bezpečnostným incidentom, ku ktorému došlo včera.

Čo sa presne stalo?

4. decembra spoločnosť Peckshield, ktorá sa zaoberá sieťovou bezpečnosťou a analýzou dát blockchain, prvýkrát zaznamenala narušenie bezpečnostných systémov Bitmart.

Stalo sa to, keď z jednej z adries burzy bol zaznamenaný neustály odliv mnohých aktív na adresu, ktorú Etherscan nazýval „Bitmart Hacker“.

Podľa Peckshielda sa útočníkom podarilo ukradnúť rôzne tokeny v hodnote 100 miliónov dolárov na blockchaine Ethereum (ETH) a v hodnote 96 miliónov dolárov na Binance Smart Chain (BSC). Po incidente burza Bitmart vydala vyhlásenie, v ktorom potvrdila, že krádež sa týkala iba „teplých peňaženiek“ dvoch blockchainov, ktoré obsahovali veľmi malú časť aktív platformy.

Sheldon Xia, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Bitmart, už oznámil ukončenie počiatočných bezpečnostných kontrol a tiež identifikoval dotknuté tokeny. Dodal, že všetky ostatné aktíva na burze sú v bezpečí a nikto sa ich nedotkol.

Potvrdil tiež, že platforma použije vlastné prostriedky na pokrytie strát a ich odškodnenie pre poškodených používateľov. Bitmart údajne rokuje s rôznymi projektovými tímami o implementácii nových, najrozumnejších a najbezpečnejších riešení nahradenia aktív.

Xia tiež dodal, že je optimistický, pokiaľ ide o opätovné povolenie funkcie vkladu a výberu na burze. Tá by mala opäť fungovať od 7. decembra.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár