Hry podporujú prijatie blockchainu

Herný sektor je zodpovedný za takmer 51 % aktivít v blockchainovom technologickom priemysle so stovkami miliónov transakcií. Naznačujú to údaje DappRadar.

od Simona

Newsletter news

Herný trh ovplyvňuje blockchainový priemysel

Nové údaje z DappRadar naznačujú, že hry zostávajú dôležitou súčasťou blockchainového priemyslu. Podľa novej správy je herný sektor zodpovedný za približne 50,51 % aktivít zaregistrovaných v tomto odvetví.

Zatiaľ čo aktuálne čísla pre herný blockchainový trh sú dobrým indikátorom pre sektor, v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom došlo aj k poklesu. V júli tvoril herný sektor približne 57,30 % trhu.

Údaje DappRadar sú založené na denných „Unikátnych aktivitách“ – Unique Active Wallets (UAW). V priemere je denne zaregistrovaných približne 847 230 UAW súvisiacich s hraním. To znamená až 698 miliónov dolárov v transakciách.

hry blockchain

Odborníci sa zhodujú: kryptomeny sú budúcnosťou hier

Hry sú už dlho ponúkané ako brána do sveta Web3, blockchainu a kryptomien. Ďalší nedávny prieskum od ChainPlay zistil, že z 2 428 opýtaných investorov GameFi 75 % uviedlo, že vstúpili do tohto odvetvia len preto, aby mohli hrať hry.

Nie sú to však len hráči, ktorí to tak vnímajú. Počas panelu v priebehu kórejského týždňa blockchainu 2022 sa odborníci zhodli, že GameFi a kryptomeny idú prirodzene ruka v ruke. Okrem toho navrhli, že v najbližších rokoch bude mať väčšina hier zabudovaný ekonomický model založený na digitálnych menách.

Herné spoločnosti tiež venujú pozornosť potenciálu Web3. Šéf oddelenia Xbox, Phil Spencer, nedávno vyjadril svoj optimizmus voči hrám zo sveta Metaverse, no zároveň s určitou opatrnosťou hovoril o projektoch kryptomien, ako je „play-to-earn“ (P2E).

„Zdá sa mi, že keď sa objaví nová technológia, jej najlepšie možné využitie nie je od začiatku samozrejmé. Ak hráči nájdu férové ​​využitie, dá sa s tým robiť veľa zaujímavých vecí,“

-poznamena

Na druhej strane, podľa výskumu spoločnosti Hacken veľa projektov v odvetví GameFi nedáva hráčom príliš veľkú prioritu. Viac si môžete prečítať tu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár