Hry NFT sú prospešné pre prijatie bežných kryptomien

od Martin Tkáč

Spoluzakladateľ Axie Infinity Jeff Zirlin hovorí, že hranie hier privedie kryptomeny k bežnému prijatiu. Hry NFT vníma ako palivo, ktoré „posunie kryptomeny na novú úroveň“.

Axie Infinity

Axie Infinity je hra postavená na modeli Play to Earn založená na nevymeniteľných tokenoch (NFT). Za jeho výrobu je zodpovedná spoločnosť Sky Mavis. Hra je väčšinou o bojoch a obchodovaní. Hráči zbierajú, chovajú, rozvíjajú, bojujú a obchodujú s tvormi, ktoré sa nazývajú „Axies“.

Začiatok hry môže byť bohužiaľ poriadne drahý. Na hranie tejto hry musíte mať minimálne tri axies. Nákup monštier sa v súčasnosti rovná investícii približne 1 500 dolárov. Napriek tomu má Axie Infinity jeden milión aktívnych používateľov denne.

Napriek pozoruhodným úspechom Zirlin hovorí, že jeho produkt je dokončený iba na 6 percent. Sky Mavis však plánuje v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov aktualizovať svoj bojový systém. Okrem toho projekt čoskoro vstúpi do novej decentralizovanej burzy (DEX).

Spoluzakladateľ Play to Earn ďalej uviedol:

Dlhodobá verzia je, že chceme, aby bola Axie prvou hrou, ktorú bude vlastniť a spravovať komunita, ktorá ju hrá.

Zirlin tiež priznal, že existuje veľa tvorcov, ktorí majú skvelé nápady na hry. Úspech však nedosahujú kvôli nedostatku silnej komunity. Axie Infinity je príkladom toho, že má veľmi oddanú skupinu ľudí, ktorí tvoria jej svet. Podľa spoluzakladateľa sú do projektu zapojení aj ľudia, ktorí tvoria obsah o Axie, ale nepáči sa im samotná hra.

Na hernom trhu NFT existuje konkurencia

Keď Axie Infinity urobila vo svete kryptomien senzáciu, začala sa na trhu prirodzene objavovať konkurencia. Decentraland, Sorare a Sandbox sú len niekoľkými príkladmi silných hráčov, ktorí majú tiež obrovské miliónové rozpočty.

Na túto tému Zirline povedal:

Mladšie herné štúdiá pravdepodobne implementujú blockchain rýchlejšie ako väčšie.

Sorare nedávno získal 680 miliónov dolárov v rámci kola financovania série B, ktoré viedla SoftBank. Ďalšími účastníkmi sú D1 Capital, Bessemer Ventures, Atomico, IVP, Eurazeo a Liontree.

Pokiaľ ide o objem predaja, je to najväčšia hra NFT. V súčasnosti má viac ako 600 000 registrovaných používateľov. V druhom štvrťroku 2020 Sorare zaznamenal 51-násobný nárast tržieb medziročne. Francúzsky startup profituje aj z vydávania nových hráčskych kariet používateľom. Najdrahšou kartou na platforme je Cristiano Ronaldo a stojí 287 420,44 dolára.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár