Hráč NFL Sean Culkin prevedie celý svoj plat na bitcoin

od Martin Tkáč

Hráč národnej futbalovej ligy Sean Culkin tímu Kansas City Chiefs, dnes oznámil, že prevedie celý svoj základný plat do roku 2021 na bitcoiny. Culkin je prvý hráč, ktorý sa verejne zaviazal previesť celý svoj plat NFL do kryptomeny.

Šéfovia nebudú platiť Culkinovi priamo v kryptomene. Namiesto toho mu budú platiť týždenne v amerických dolároch a táto suma sa potom prevedie na bitcoiny pomocou aplikácie Strike pre mobilné platby. Culkinov základný plat pre tento rok je 920 000 dolárov. Dnešné oznámenie bolo vydané v tlačovej správe spoločnosti Strike, ktorá naznačuje partnerstvo medzi firmou a Culkin.

„Ak vezmeme do úvahy moju kariéru – najmä jej fyzickú náročnosť, dáva najlogickejší zmysel mať vyplatené zdravé peniaze, ktoré podľa môjho názoru chránia jej kúpnu silu v priebehu času,“ uviedol Culkin vo svojom vydaní.

„Z makro hľadiska sa domnievam, že sme v počiatočnej fáze posunu Bitcoinu od toho, aby sme boli extrémne špekulatívni, k legitímnej triede aktív, ktorá sa považuje za uchovávateľ hodnoty.“

„Plne verím, že bitcoin je budúcnosť financií a chcel som dokázať, že v hre mám svoj plat“

Päťročný veterán z NFL, ktorý predtým pôsobil v Los Angeles Chargers a Baltimore Ravens, môže byť prvým, kto dá celý svoj plat do držby v bitcoinoch, ale nie je prvý, ktorý prevedie aspoň časť svojho platu na vedúcu kryptomenu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár