V Hondurase bol nainštalovaný prvý bitomat v krajine

od Martin Tkáč

Honduras má svoj prvý bitomat. Zariadenie umožňuje nadšencom kryptomien nakupovať BTC a ETH pomocou svojej miestnej fiat meny. Aby mohli uskutočniť nákup, musia naskenovať dokument, ktorý identifikuje ich osobné údaje a zverejniť určité osobné údaje.

Honduras má svoj prvý bitomat

TGU Consulting Group, honduraská spoločnosť so sídlom v Tegucigalpe, nainštalovala prvý bitomat v krajine. Informácie priniesla agentúra Reuters.

Zariadenie bolo nainštalované v jednej z kancelárskych budov v hlavnom meste krajiny. Bitomat umožňuje nadšencom kryptomien nakupovať BTC a ETH pomocou svojej miestnej fiat meny. Podmienkou je, že zverejnia určité osobné údaje.

Generálny riaditeľ TGU Juan Mayen médiám povedal, že iniciatíva teraz poskytuje „prvý automatizovaný spôsob nákupu bitcoinu v Hondurase“. Podľa TGU môžu bitomat používať napríklad IT špecialisti, ktorí zarábajú v kryptomenách. Mnoho z nich muselo tieto prostriedky osobne vymeniť za hotovosť alebo naopak, čo Mayen považuje za „veľmi nepohodlné a nebezpečné“. Oficiálne údaje ukazujú, že miera kriminality je v Hondurase „veľmi vysoká“.

Otváranie sa voči kryptomenám

Zákonodarcovia v niektorých krajinách Ameriky sa začali otvárať kryptomenám. Dôvodom je, že trh stále rastie. Ekonomické problémy týchto krajín navyše nútia ich občanov pozerať sa priaznivo na bitcoin, ktorý na rozdiel od fiat mien pomáha uchovávať hodnotu úspor.

Pripomeňme, že vláda Salvadoru v súčasnosti inštaluje bitomaty po celej krajine. To všetko v rámci prípravy na prijatie kryptomeny ako zákonného platidla, ktoré sa má oficiálne uskutočniť 7. septembra.

Nayib Bukele, prezident Salvadoru, na Twitteri oznámil, že každý občan bude môcť prevádzať BTC na hotovosť „v ktoromkoľvek z 200 bankomatov“. Dodal, že v krajine začnú fungovať aj špeciálne jednotky. Spolu ich bude 50. V nich budú môcť obyvatelia krajiny tiež prevádzať kryptomenu na bežné peniaze.

Prezident tiež tvrdí, že „bankomaty Chivo“ budú v konečnom dôsledku „všade“ a umožní Salvadoranom vyberať hotovosť 24 hodín denne bez platenia provízií za operácie.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár