Hodnota zlata sa vyšplhala na úroveň 2000 dolárov

Hodnota zlata sa vyšplhala na úroveň 2000 dolárov

od Martin

Vojna medzi Ruskom a Ukrajinou prebieha už 12 dní, napriek rokovaniam sa zdá, že nekončí. V dôsledku tohto konfliktu cena zlata prutko vzrástla a prvýkrát dosahuje úroveň 2000 USD!

Kurz zlata na s najvyšším skôre od roku 2020

24. februára Vladimir Putin oznámil, že jeho krajina uskutoční na Ukrajine „vojenskú operáciu“, ktorá sa pre celý západný svet ukázala byť jednoducho vojnou.

Tento krok zanechal akciové a kryptomenové trhy v nepokojoch a stratil veľkú časť svojej hodnoty. Treba priznať, že o deň neskôr nastal obrovský odraz, no zdá sa, že tento trend už končí.

V každom prípade s narastajúcim konfliktom začal stúpať kurz zlata. Opäť sa tak potvrdilo, že vzácny kov je v časoch nepokojov spoľahlivým uchovávateľom hodnoty. V čase písania tohto článku sa zlato obchoduje tesne pod 2 000 $. Pred niekoľkými hodinami dosiahol úroveň 2001,06 USD.

Naposledy bol kurz zlata taký vysoký v auguste 2020.

zlato ako uchovavatel hodnoty

Bitcoin a akcie klesajú

Zatiaľ čo ceny zlata stúpajú, rizikovým aktívam sa príliš nedarí. Bitcoin za posledných šesť dní znehodnotil približne 11,5 % a v čase písania tohto článku sa pohybuje okolo 39 000 USD. To znamená, že sme späť v bode, kde bola kryptomena pred začiatkom vojny.

Podobná situácia je aj u druhej najväčšej kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie. Kurz ETH sa už blíži k úrovni 2 500 USD a niektorí naznačujú, že ak sa táto podpora prelomí, dôjde na ethereovom trhu k výraznému výpredaju.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár