Hodnota WAVES sa za dva týždne viac ako zdvojnásobila

Hodnota WAVES sa za dva týždne viac ako zdvojnásobila

od Simona

Vojna medzi Ukrajinou a Ruskom začala len pred dvoma týždňami. Odvtedy zavládla medzi investormi takmer v každom sektore panika. Kryptomeny tiež upadli do klesajúceho trendu, no nie všetky. Existuje niekoľko výnimiek, jednou z nich je token WAVES.

Waves na Mesiac

Waves je overený blockchain, ktorého cieľom je poskytnúť rýchlu infraštruktúru pre dApp a smart kontrakty. Jeho natívny token WAVES vzrástol za posledné dva týždne o 97 %, z 11,2 USD 28. februára 2022 na včerajších 24,45 USD. Odvtedy však nastala mierna korekcia a dnes sa kurz pohybuje okolo 22,06 USD.

Waves sa tešil veľkej obľube v roku 2017, kedy patril medzi top 20 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Po „kryptomenovej zime“ sa však tokenu nepodarilo získať zašlú slávu.

S príchodom konkurentov ako Solana, Polkadot a Matic začal projekt strácať na význame a začiatkom tohto roka sa prepadol až na 76. pozíciu. Nedávne oživenie však vyzdvihlo token na 48. miesto v globálnom rebríčku.

Ukrajinská kryptomena

Nie je známe, čo presne mohlo spôsobiť tento parabolický rast. Existuje však niekoľko faktorov, ktoré mohli ovplyvniť cenu tokenu.

Prvý je očakávaná aktualizácia Waves 2.0. Sľubuje zlepšenie dostupnosti, rýchlosti a bezpečnosti vyvinutím vylepšenej verzie Waves Consensus založenej na Practical Proof-of-Stake Sharding.

Okrem toho spoločnosť Waves oznámila fond vo výške 150 miliónov dolárov zameraný na podporu vývoja aplikácií a protokolov bežiacich na jej blockchaine. Ekosystém Waves sa už dlho veľmi nezmenil. Preto môže fond stimulovať záujem o sieť a podporovať používanie natívneho blockchain tokenu.

Ale je tu aj fakt, že zakladateľ Waves Sasha Ivanov, je Ukrajinec. Obrovský nárast hodnoty tokenu je náhoda alebo prišiel po jednom z jeho tweetov, v ktorých komunite pripomenul svoju národnosť.

Počas vojny zaujala kryptomenová komunita pevný proukrajinský postoj. Známe osobnosti ako Gavin Wood a Vitalik Buterin vyjadrili solidaritu s touto krajinou. A viac ako 50 miliónov dolárov v BTC, ETH, DOT, DOGE a stablecoinoch išlo do ukrajinských peňaženiek.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár