HIVE Blockchain kupuje 3 019 WhatsMiner M30S MicroBT na ťažbu kryptomien

od Martin Tkáč

Spoločnosť Hive Blockchain Technologies Ltd, spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou kryptomien, ktorá sa stala verejnou v roku 2017, zakúpila viac ako 3 000 nových minerov. Stroje MicroBT WhatsMiner M30S by mali zvýšiť celkovú hodnotu hash BTC spoločnosti o takmer 50%.

HIVE kupuje 3 019 rýpadiel

Spoločnosť oznámila svoj posledný nákup v tlačovej správe 12. júla. Hardvér bude v prevádzke a čoskoro bude bežať s celkovou hashovacou silou 264 Petahash za sekundu. To by malo zvýšiť celkový hashrate BTC spoločnosti o 46%.

Spoločnosť odhaduje, že po poslednej korekci, ktorá bola najväčšou negatívnou korekciou v histórii bitcoinov, by novo zakúpené stroje mali generovať okolo 80 000 dolárov za deň.

Spoločnosť HIVE okrem toho oznámila, že venuje svoju výpočtovú silu BTC spoločnosti Foundry USA Pool, ktorej hlavnými klientmi sú spoločnosti Blockcap, Bitfarms a Hut8.

Sme radi, že uskutočňujeme transakciu, ktorá radikálne zvyšuje našu ťažobnú kapacitu bez akýchkoľvek logistických zdržaní. Náš vstup do severoamerickej banskej oblasti prehlbuje náš cieľ zvýšiť transparentnosť a zodpovednosť voči našim partnerom.

– komentoval výkonný predseda ÚĽA Frank Holmes.

Z východu na západ

Holmes sa vyjadril aj k nedávnemu vývoju v ťažobnom priemysle. Uviedol, že premiestnenie výrobnej kapacity z východu na západ bolo pre jeho spoločnosť „vzrušujúce“.

Konkrétnejšie išlo o nedávny zásah Číny proti baníkom. Krajina, ktorá bola donedávna zodpovedná za viac ako 60% ťažby BTC, sa pred pár mesiacmi rozhodla minerov vykázať. Spôsobilo to teda vážne narušenie siete.

V priebehu niekoľkých týždňov hashrate poklesol o viac ako 50%.

Od začiatku júla sa zvýšil HASH z menej ako 70 Ehash / s na niečo málo cez 100 Ehash / s. Niekoľko správ navyše potvrdilo Holmesove slová, že ťažobné sily skutočne smerujú na západ.

Medzi najpreferovanejšie nové destinácie patrí Kazahstan, Kanada a USA. Starostka Miami Frances Suarezová dokonca načrtla možné výhody pre baníkov. Tí, ktorí sa rozhodnú presťahovať svoje aktivity do mesta na Floride, budú môcť počítať s výhodami.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár