Hillary Clintonová: Kryptomeny môžu destabilizovať krajiny

od Martin Tkáč

Americká politička a bývalá demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová varovala, že nárast popularity bitcoinov a alternatívnych mincí môže mať negatívny vplyv na globálnu ekonomiku.

Kryptomeny môžu destabilizovať krajiny

Zdá sa, že prvá dáma Spojených štátov amerických v rokoch 1993 až 2001 ako manželka prezidenta Billa Clintona – Hillary Clintonová – nie je fascinovaná digitálnymi aktívami a ich implementáciou do globálnej finančnej siete.

Počas nedávnej panelovej diskusie na Bloomberg New Economy Forum v Singapure uviedla, že dnešný svet čelí novým výzvam: dezinformáciám, umelej inteligencii a kryptomenám.

Digitálne aktíva podľa nej upútali pozornosť verejnosti vďaka svojej „zaujímavej a trochu exotickej“ povahe. Predstavujú však hrozbu pre americký dolár.

Clintonová zašla dokonca ešte ďalej a tvrdila, že ich prijatie môže destabilizovať celé národy:

Ďalšou oblasťou, ktorej, dúfam, národné štáty začnú venovať väčšiu pozornosť, je vzostup kryptomien pretože to, čo vyzerá ako veľmi zaujímavá a trochu exotická snaha doslova ťažiť nové mince na obchodovanie s nimi, má potenciál podkopať meny dolára ako rezervnej meny, destabilizuje národy, možno začína v malom, ale ide oveľa ďalej.

Hillary Clintonová bola demokratickou prezidentskou kandidátkou Spojených štátov amerických v prezidentských voľbách v roku 2016. Počas celej kampane viedla takmer v každom štáte a niektorí odborníci jej predpovedali rozhodujúce víťazstvo. Ako sa však blížili voľby, jej náskok klesal. Nakoniec to bol Donald Trump, predstaviteľ Republikánskej strany, ktorý sa stal 45. prezidentom Spojených štátov.

Trump tiež nie je fanúšikom kryptomien

Keď už hovoríme o bývalom lídrovi USA, stojí za zmienku, že jeho názor je podobný ako názor Clintonovej.

V júni tohto roku Trump označil bitcoin za „podvod“, pretože sa mu nepáčilo, ako konkuruje americkému doláru. Americká národná mena by si podľa neho mala zachovať svoju hegemóniu:

Bitcoin jednoducho vyzerá ako podvod… Nepáči sa mi, pretože je to ďalšia mena, ktorá konkuruje doláru… Chcem, aby bol dolár svetovou menou, to som vždy hovoril.

O niekoľko mesiacov neskôr zopakoval svoj negatívny postoj dvakrát a povedal, že investovanie do kryptomien je „potenciálna katastrofa“. Trump opäť argumentoval, že bitcoin by mohol poškodiť americký dolár, a to tým, že nalieha na regulačné orgány, aby zaviedli príslušné regulácie.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár