Hillary Clintonová chce, aby kryptomenové burzy blokovali ruských používateľov

Hillary Clintonová chce, aby kryptomenové burzy blokovali ruských používateľov

Hillary Clintonová vyzvala administratívu Joea Bidena, aby vyvinula tlak na kryptomenové burzy a blokovali ruských používateľov.

od Simona

Hillary Clintonová vo vojne s ruskými oligarchami

Bývalá prezidentská kandidátka Hillary Clintonová kritizovala Bidenovu administratívu a európske vlády za to, že nevyvíjali tlak na burzy s kryptomenami. Tie by podľa nej mali zablokovať účty ruských používateľov. Manželka exprezidenta Billa Clintona dodala, že regulačné orgány „by sa mali dôkladne pozrieť na to, ako môžu zabrániť“ Rusom v obchádzaní sankcií.

Dodala, že má na mysli verejné subjekty (napr. vládu), ako aj súkromných investorov.

„Bola som sklamaná, keď som videla, že niektoré kryptomenové zmenárne, nie všetky, ale niektoré, odmietli dokončiť svoju dohodu s Ruskom,“ vysvetlila. Dodala, že každý dnes musí „urobiť čo najviac pre izoláciu ruskej ekonomiky“.

V nedeľu ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov na Twitteri uviedol, že žiada všetky veľké burzy s kryptomenami, aby zablokovali adresy všetkých ruských používateľov vrátane súkromných osôb.

„Je potrebné zmraziť nielen adresy spojené s ruskými a bieloruskými politikmi, ale aj bežných používateľov,“ povedal.

Niekoľko najväčších búrz s kryptomenami Binance, Coinbase a Kraken, však uviedlo, že túto myšlienku nebudú nasledovať, a odmietli zmraziť účty všetkých ruských používateľov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Kraken, Jesse Powell vysvetlil, že jej burza môže zmraziť ruské používateľské účty iba v prípade, že existuje zákonná požiadavka zo strany vlády. Tiež uviedol, čo sa stalo v Kanade počas protestu vodičov kamiónov Freedom Convoy. Poradil tiež, že každý, kto sa bojí zmrazenia svojho účtu, by si mal svoje coiny vybrať z búrz a postarať sa o ne sám.

Celý rozsah sankcií

Clintonová sa teda domnieva, že vlády by mali vynaložiť viac úsilia na to, aby zabránili zneužitiu kryptomien na obchádzanie sankcií.

„Dúfam, že niekto z ministerstva financií sa pokúsi prísť na to, ako zastaviť trhy s kryptomenami, ktoré by Rusku umožnili vyhnúť sa plnému bremenu sankcií,“ poznamenala.

Clintonová v novembri vyzvala Bidenovu administratívu, aby regulovala trh s kryptomenami, pričom varovala pred manipuláciou zo strany Ruska a Číny. Dodala tiež, že kryptomeny môžu destabilizovať ekonomiku a oslabiť americký dolár.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár