Helium predstaví dva nové tokeny

Helium predstaví dva nové tokeny

0 komentárov

Inovatívny koncept siete Helium – vytvorenie bezdrôtovej siete senzorov a sledovačov, ktorá je poháňaná operátormi uzlov odmeňovaných tokenmi – sa stretol s veľkou podporou. Nova Labs, nedávno premenovaný startup, ktorý zastupuje zakladateľov Helium, dnes oznámil spustenie nových kryptomien prepojených s jednotlivými sieťami.
NEWSLETTER okrypte.sk

5G uzly

Prechod na nový model prebieha v čase, keď sa Helium snaží rozširovať svoju ponuku o 5G konektivitu a ďalšie. Existujúci token HNT bude naďalej fungovať a bude slúžiť ako „rezervná mena“ alebo „základná mena“ pre rozvíjajúci sa ekosystém helium.

Medzitým bude predstavená nová kryptomena MOBILE. Jej úlohou bude odmeňovať ľudí, ktorí prevádzkujú 5G uzly a prispievajú k zvyšovaniu pokrytia najnovšou sieťou.

Ľudia, ktorí prvýkrát spustili uzly 5G – a je ich okolo 5 000 – v súčasnosti nedostávajú odmenu za poskytovanie pokrytia.

V auguste sieť plánuje spustiť nový IOT token, ktorý operátori uzlov získajú za používanie pôvodnej siete LoRaWAN pre zariadenia internetu vecí (IoT). Sieť má v súčasnosti viac ako 850 000 aktívnych uzlov po celom svete. V polovici marca to bolo len 640 000. Toto číslo od začiatku minulého roka výrazne stúplo.

Existujúce tokeny HNT – či už získané spustením uzlov alebo zakúpené na sekundárnych trhoch – budú naďalej fungovať bez zmeny, a to aj po zavedení MOBILE a IOT.

Každý z týchto tokenov môže byť vymenený za HNT podľa uváženia jeho držiteľov. Spoločnosť tento proces prirovnala k možnosti výmeny amerických dolárov za zlato. Ide však o jednosmerný proces. Hélium neposkytuje možnosť výmeny HNT späť na MOBIL alebo IOT.

Po uvedení nových tokenov na trh navyše Helium umožní ich držiteľom spravovať každý z týchto protokolov prostredníctvom nového sub-DAO, t. j. decentralizovanej autonómnej organizácie. Generálny riaditeľ Amir Haleem povedal:

Ako sme videli pri Helium, projekt sa neustále vyvíja. Vždy sú tu nové výzvy. Vždy je potrebné premýšľať o nových veciach a ako spravovať všetky tieto rôzne protokoly je zložitý problém. Dať to do rúk držiteľov tokenov pre každý protokol je podľa mňa naozaj zaujímavý spôsob, ako vyriešiť tento problém.

Kapitola 2

Nové tokeny Helium a ich súvisiace zmeny sa označujú ako „kapitola 2“ siete. Boli prijaté v komunitnom hlasovaní, ktoré sa skončilo 7. júna. Nakoniec návrh HIP 51 podporilo približne 97 % hlasov. Následné návrhy HIP 52 a HIP 53 nakoniec povedú k novým sub-DAO pre každý protokol.

Prijaté návrhy a dnešné oznámenie naznačujú krátkodobé zmeny v sieti Helium. Sú však aj predzvesťou väčšej zmeny. Ide o prístup „network of network“, ktorý môžu v budúcnosti priniesť ďalšie protokoly pod záštitou Helium.

Helium môže obsahovať mnoho rôznych komunikačných protokolov. Napríklad siete Wi-Fi alebo siete na doručovanie obsahu (CDN). Návrh HIP 51 zase otvára cestu pre pripojenie do siete decentralizovanej služby VPN Boring Protocol.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár