Havaj skúma užitočnosť kryptomien

Havaj skúma užitočnosť kryptomien

od Simona

Počet štátov USA, ktoré skúmajú užitočnosť technológie blockchain vo verejnom aj súkromnom sektore, neustále rastie. Havaj je ďalšou z nich, ktorá podporuje pracovnú skupinu na výskum bitcoinov a technológie Web3.0.

Havajský senát dnes schválil SB2695, ktorý spoločne podpísali senátori Donovan Del Cruz a Rosalyn „Roz“ Baker. Nariadením sa zriaďuje pracovná skupina pre blockchain a kryptomeny. Keďže kryptomeny sú čoraz populárnejšie, vlády po celom svete hľadajú spôsoby, ako regulovať a využívať digitálne aktíva, ako je bitcoin.

Nová technológia môže pozitívne ovplyvniť rozvoj mnohých priemyselných odvetví v každej krajine.

V marci americký prezident Joe Biden podpísal výkonný dekrét „Zabezpečte zodpovedný rozvoj digitálnych aktív“, ktorý má chrániť občanov USA pred podvodmi bez toho, aby sa brzdili inovácie.

Zdá sa, že vlády sú na rovnakej ceste a my vás informujeme. Guvernér Floridy okrem iného nedávno oznámil, že v jeho štáte bude možné platiť dane pomocou kryptomien. Adopciu kryptomien chce podporiť aj Texas, ktorý sa zameria na ťažbu kryptomien.

Počas konferencie Bitcoin 2022 zas starosta Miami oznámil, že chce začleniť bitcoin do každého aspektu spoločnosti.

bitcoin POS

Havaj spúšťa pracovnú skupinu pre kryptomeny

Havajský zákon zákon súvisiaci s kryptomenami má za cieľ otestovať, ako môže verejná správa regulovať, poskytovať dohľad a potenciálne využívať technológiu blockchain a kryptomeny. Pracovná skupina má v úmysle preskúmať údaje z iných štátov. Cieľom je vyvinúť „plán na rozšírenie prijatia blockchainu v súkromnom aj verejnom sektore“.

Pracovná skupina bude pozostávať z funkcionárov a členov priestoru Web3.0. Jeho súčasťou budú aj profesori z University of Hawaii špecializujúci sa na kryptomeny a ďalších členov bude menovať Senát a guvernér.

Zistenia a výsledky výskumu budú oznámené pred začiatkom legislatívneho zasadnutia v roku 2024, keď pracovná skupina pre kryptomeny dokončí svoju prácu a bude rozpustená.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár