Hash rate siete Bitcoin rastie

Bitcoin zaznamenal výrazný odraz v hashu, čo naznačuje, že väčšie množstvo minerov sa vracia k ťažbe BTC. To má vážne následky.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Hash Rate dosahuje novú úroveň

Hash bitcoinovej siete dosiahol svoje historické maximum v júni 2022. Rýchlo však klesol po tom, čo horúčavy v Spojených štátoch prinútili minerov zastaviť ťažbu, aby ušetrili energiu. Teraz sú mineri späť v práci, keďže teploty sa stabilizovali, čo viedlo k prudkému zvýšeniu hash indexu.

Za posledných 7 dní dosiahol hash indikátor nový historický rekord. Tento skok prirodzene viedol k zvýšeniu rýchlosti vytvárania blokov. Ťažiari bitcoinov sa v posledných mesiacoch zamerali na rýchlosť produkcie blokov 6 za hodinu, ale teraz ju prekonali, pričom minulý týždeň dosiahli v priemere 6,28 blokov za hodinu.

Vzhľadom na tento rast a plány minerov na zvýšenie ťažobnej kapacity Arcane Research predpovedá, že hash by mohol do konca roka 2022 dosiahnuť až 245 EH/s.hash rate bitcoinu stupa

Príjmy minerov rastú

Hash indikátor nebola jediná vec, ktorá sa za posledný týždeň zvýšila. Minerom bitcoinov sa darilo oveľa lepšie, pokiaľ ide o príjmy, keďže za posledný týždeň zaznamenali 5% nárast. To zvýšilo ich denné príjmy na 18 miliónov dolárov a minulý týždeň ich priblížilo k 20 miliónom dolárov.

Témou týždňa bol rast, pričom denné poplatky vzrástli o 4,59 % a denné objemy obchodov o neuveriteľných 6,50 %, čo je najvyšší nárast v tomto týždni. Čo sa týka hash levelu, ktorý dosiahol nový historický rekord, v utorok sa zvýšila aj náročnosť ťažby o 3,25. Išlo o štvrtú po sebe idúcu revíziu obtiažnosti smerom nahor, ktorá nepochybne vytvorila tlak na ziskové marže bitcoinových minerov.

Ako sa v tomto kontexte správa bitcoinový kurz? Dnes za 1 BTC musíte zaplatiť cca 20 100 USD, čo znamená 1% pokles ceny za deň a 4% nárast do 7 dní. Na druhej strane 1 ETH stojí asi 1 600 dolárov. To znamená zníženie ceny o 1 % za deň a zvýšenie o 2 % za týždeň.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár