Hard fork Cardano „Vasil“. Čo môžeme od tejto aktualizácie očakávať?

od Simona

12. apríla Charles Hoskinson, zakladateľ Cardana, zverejnil video na svojom kanáli YouTube, v ktorom vysvetľuje, čo príde na Cardano po hard forku „Vasil“.

Na začiatku videa Hoskinson spomenul, že sa pripravuje na nadchádzajúcu konferenciu Consensus 2022, ktorá sa bude konať v Austine v Texase od 9. do 12. júna. Tam dúfa, že ukáže komunite kryptomien a nadšencom Cardano, že IOHK a tím vývojárov Cardano sú „otvorení podnikaniu“.

„Sme tam a snažíme sa povzbudiť veľa ľudí, aby prišli, postavili stánky a porozprávali sa. Počas konsenzu budeme samozrejme hostiť podujatie súvisiace s Cardano.“

Okrem toho Hoskinson oznámil, že hard fork (pomenovaný po jeho zosnulom priateľovi a ambasádorovi ADA Vasilovi Dabovovi) sa uskutoční v júni a bude mať za následok „obrovské zlepšenie výkonu Cardana“.

Ako mnohí viete, najdôležitejší hard fork sa uskutoční v júni. Bude zahŕňať potrubné vedenie, jeden z pilierov podporujúcich Cardano škálovanie, ktoré zvýši efektivitu siete.

Aké zmeny môže priniesť hard fork?

Hoskinson predtým vysvetlil, že nový hard fork prinesie určité vylepšenia škálovania. Patria sem „pipelining, nové Plutus CIP, úložisko UTXO na disku a Hydra“.

V spojení s vylepšeniami parametrov tieto funkcie zvýšia priepustnosť Cardano a optimalizujú systém tak, aby vyhovoval rastúcemu počtu decentralizovaných aplikácií, inteligentných zmlúv a DEX.

Okrem týchto zmien pracuje tím Cardano na tom, aby svojim používateľom ponúkol nové produkty a funkcie. Budú zahŕňať obchod DApp, novú odľahčenú peňaženku a mosty, ktoré umožnia presun aktív z hlavného reťazca 1. úrovne do samostatných bočných reťazcov.

Sidechains umožnia vytváranie decentralizovaných búrz, na ktorých si budú môcť používatelia vymieňať svoje ADA za BTC a naopak pomocou tzv. „Neúplatných“ smart kontraktov. Toto riešenie zabráni podvodom.

Cardano tím tvrdo pracuje

Podľa Hoskinsona Cardano tím zamestnáva stovky inžinierov, ktorí „opäť pracujú na divoko agresívnych termínoch“, na rozdiel od toho, čo uvádzajú mnohé médiá.

„Ak počúvate médiá o kryptomenách, ak počúvate kritikov Cardana, zdá sa, že veríte, že Cardano neexistuje. Toto všetko je len nejaký vymyslený super podvod a nič nebolo postavené a dosiahnuté.“

Riadiť taký veľký projekt ako Cardano nie je ľahká úloha. Hoskinson povedal, že ako zakladateľ sa snaží poskytovať univerzálne riešenia, ktoré nielen predstavujú problém, ale riešia aj jeho hlavnú príčinu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár