Halving Litecoinu (LTC) : Odpočítavanie do cenovej explózie

Komentáre kryptomenovej komunity okolo Litecoinu rastú s blížiacim sa dátumom halvingu. Čo môžeme očakávať? Mali by sme sa pripraviť na skutočné zemetrasenie.

od Martin Tkáč

Za halvingom Litecoinu sa skrýva niekoľko prekvapení

Zatiaľ čo časť sveta kryptomien sa teší na ťažbu bitcoinu na jar 2024, za zmienku stojí aj zníženie emisného kurzu LTC.

Spoločnosť Santiment, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, uviedla, že zníženie ťažby litecoinu na polovicu zníži odmeny za ťažbu o 50 %, ako sa očakávalo. Do hry však vstupujú aj ďalšie faktory. Veľryby a ďalší veľkí investori sa už na túto udalosť pripravujú.

Transakcie veľrýb

zdroj: www.twitter.com

Transakcie veľkých hráčov, najčastejšie označovaných ako veľryby, sa zvyšujú spolu s objemom transakcií LTC.

Objem transakcií s Litecoinom

zdroj: www.twitter.com

Cena Litecoinu urobila v poslednom čase veľký krok vpred. Veľký objem investovaného kapitálu určite súvisí s halvingom, ktorý je už za rohom. V dôsledku toho možno očakávať, že Litecoin má pred sebou pomerne úspešnú prázdninovú sezónu.

Stále je však rozumné zostať opatrný, pretože býčie správanie môže byť krátkodobé. Santiment potvrdil používateľovi Twitteru, že Litecoin by mohol po halvingu vstúpiť do dočasného býčieho trhu.

Ceny buď v najbližších týždňoch porastú a stabilizujú sa pred halvingom, alebo v auguste klesnú, keďže nadšenie ochladne.

Býčí trh Litecoinu je možný

Čo môžeme z tejto analýzy skutočne vyvodiť? Santiment by sa mohol mýliť, keďže Litecoin bol v poslednom čase v rastúcom trende. Dokonca ani kryptozima nemusí mať vplyv na reputáciu alebo rast aktíva.

Cena LTC/USD

zdroj: www.CoinMarketCap.com

V každom prípade mnohí odborníci predpovedajú pokračovanie býčieho trhu minimálne do augusta. Vznik nekonvertibilných tokenov (NFT) v sieti Litecoin môže tieto šance zvýšiť.

Tento výsledok môžu urýchliť aj vysoké transakčné poplatky Bitcoinu a Etherea, ktoré nútia investorov prijímať lacnejšie projekty.

Aj keď dôsledky halvingu zostávajú nepredvídateľné, existuje malá šanca, že by to mohlo narušiť býčí vývoj Litecoinu. Jedno je isté: nech sa v lete stane čokoľvek, určite o tom budete počuť.

Ponaučenie z príbehu: úspech LTC závisí od toho, ako presne bude nasledovať predtým stanovený trend.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár