Haim Israel z Bank of America tvrdí, že metaverse posilní prijímanie kryptomien

od Martin Tkáč

Haim Israel sa zaujíma o metaverse a verí, že nová technológia posunie svet kryptomien na ďalšiu úroveň.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Haim Israel hovorí o metaverze

Haim Israel, stratég z Bank of America verí, že metaverse vytvorí obrovské príležitosti pre technológiu blockchain. Tvrdí tiež, že digitálne aktíva sa začnú hojne využívať vo finančných transakciách.

V nedávnom rozhovore pre Business Insider tento výkonný riaditeľ a stratég Bank of America opísal metaverse ako nástroj, ktorý by viedol trh s kryptomenami k masovej adopcii, ak by boli splnené určité podmienky.

Určite verím, že je to obrovská, obrovská príležitosť. Potrebujeme správne platformy… čo bude určite veľká príležitosť pre celý ekosystém, ‚povedal.

Tiež predpovedá, že metaverza je miesto, kde „začneme používať digitálne aktíva ako meny“. Existujúce digitálne aktíva ako bitcoin, ethereum a iné sú však príliš nestále na to, aby zapadli do tejto úlohy.

To znamená, že stablecoiny začnú plniť tieto funkcie, keďže sú prepojené s fiat menami alebo drahými kovmi. Navyše majú tendenciu oveľa menej kolísať.

Ak sa kryptomeny stanú široko používanými v metaverze, dodal, veľké technologické spoločnosti vstúpia na tento trh.

Majk Spirit NFT

Metaverse

Pojem „metaverse“ sa stáva čoraz populárnejším, najmä po tom, čo Mark Zuckerberg oznámil rebranding Facebooku na Meta. Nový názov podčiarkuje súčasnú víziu jeho spoločnosti.

Zjednodušene povedané, metaverse je virtuálny svet, kde ľudia môžu hrať hry, socializovať sa, pracovať, budovať virtuálne nehnuteľnosti a dokonca obchodovať a zarábať kryptomeny.

Podľa správy Grayscale by metaverzný svet a trh okolo neho mohli mať čoskoro hodnotu vyše bilióna dolárov. Spoločnosť tiež poznamenala, že príležitosti na tomto trhu siahajú ďaleko za hranice hier a ovplyvňujú odvetvia, ako je reklama, digitálne podujatia, sociálne obchodovanie, hardvér a speňaženie vývojárov a tvorcov.

Za predpokladu, že sú najnovšie údaje správne, celková trhová kapitalizácia sietí kryptomien Web 3.0 metaverse sa blíži k 30 miliardám dolárov. Odvetvie by sa však mohlo stať prelomom pre Web 3.0, rovnako ako Facebook zmenil Web 2.0.

Analýza tiež ukázala, že počet peňaženiek v metaverse sa od začiatku minulého roka desaťnásobne zvýšil. V poslednom štvrťroku 2021 to bolo okolo 50-tisíc.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár