Používatelia siete Solana sú zraniteľní voči útokom hackerov

Hackeri prenikli na trh NFT Arbitrum a ukradli viac ako 100 tokenov

Práve včera bol hacknutý NFT trh postavený na Arbitrum TreasureDAO. V rámci útoku sa útočníkom podarilo získať korisť v podobe stoviek rôznych nevymeniteľných žetónov. Všetko kvôli chybe protokolu.

od Simona

TreasureDAO hacknutý

NFT si za posledný rok získalo medzi investormi obrovskú popularitu. Ako to však vždy býva, prilákali aj zástupy podvodníkov a zlodejov. Tentokrát využili trh s nevymeniteľnými tokenmi postavený na protokole Arbitrum layer 2 TreasureDAO.

Podľa údajov spoločnosti zaoberajúcej sa kybernetickou bezpečnosťou sa obeťou hackerov stalo viac ako 100 rôznych NFT. Príčinou krádeže bola „chyba v rozlíšení ERC721 a ERC1155 vo funkcii buyItem ,ktorá nesprávne vypočítala cenu ERC721 ako ERC1155 pri (nedôveryhodnom) množstve 0“.

Zatiaľ nie je presne známe, aké vysoké sú straty. Napriek tomu viaceré príspevky na sociálnych sieťach naznačujú, že jedna z adries zapojených do hackovania bola vynútená 17 Smol Brains NFT.

Podľa cien na platforme Treasure sa celková hodnota týchto NFT pohybuje okolo 426,5 tisíc MAGIC, tokenu natívneho protokolu. Pri súčasných cenách má toto množstvo MAGIC hodnotu 1,4 milióna dolárov. Po útoku token klesol z 3,82 USD na 2,55 USD, potom sa rýchlo vrátil na 3,35 USD.

nft

TreasureDAO aktivity

Útok potvrdil spoluzakladateľ TreasureDAO John Patten:

Vývojári za protokolom sa ospravedlnili za svoju chybu a v príspevku Discord odhalili, že zraniteľnosť bola výsledkom predchádzajúcej opravy a mala byť odhalená skôr.

V súčasnosti je trh zmrazený a neprebiehajú na ňom žiadne transakcie. Tím tiež zabezpečil, že ponuky NFT sú bezpečné. A čo viac, oznámil, že vykoná audit kódu a potom znova zavedie príslušné opravy.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár