Horison Bridge - most spájajúci Harmony s Ethereom a Binance Chain je pod útokom

Hacker vrátil 17 miliónov tokenov OP do Wintermute

od Simona

Hacker, ktorý ukradol 20 miliónov tokenov OP od Wintermute, poslal milión Vitalikovi Buterinovi a dal jasne najavo, že je pripravený vrátiť zvyšné prostriedky. O nejaký čas neskôr daroval tvorcovi trhu 17 miliónov OP.

NEWSLETTER okrypte.sk

30. mája, v predvečer airdropu, vývojári Optimism poslali 20 miliónov OP do multisig peňaženky Wintermute. Po zavedení tokenu na burzy bol tento tvorca trhu vybraný ako poskytovateľ likvidity.

V dôsledku internej chyby sa tímu Wintermute nepodarilo získať prístup k finančným prostriedkom. Hackerovi sa však podarilo prevziať kontrolu nad majetkom. Z celkového množstva minul 1 milión tokenov.

Wintermute vydal 8. júna vyhlásenie, v ktorom popisuje incident a odporúča hackerovi vrátiť zvyšný majetok do určenej peňaženky, aby sa predišlo právnym následkom.

Projektový tím potom napísal:

„Sme naklonení považovať to za zneužitie hackera typu white-hat. Spôsob útoku bol tiež celkom pôsobivý. V budúcnosti možno ešte zvážime poradenstvo a iné formy spolupráce.“

Ahoj Vitalik

Útočník 10. júna poslal 1 milión OP na adresu Optimism údajne spojenú so spoluzakladateľom Etherea.

K transakcii bol priložený podpis:

„Ahoj Vitalik. Verím ti, len chcem na to vedieť tvoj názor. Mimochodom, pomôž mi skontrolovať spiatočnú adresu a zvyšok ti pošlem.“

Hacker tiež oslovil Wintermute a ospravedlnil sa, že mohol vrátiť len 18 miliónov tokenov. Svoje posolstvo zakončil sloganom komunity Optimism „Stay Optimistic!“.

K dnešnému dňu sa aktíva, ktoré poslal do Buterinovho portfólia, nikto nedotkol.

Pripomíname, že v auguste 2021 ďalší hacker vrátil do Poly Network digitálne aktíva v hodnote 611 miliónov dolárov. Tento hack bol jedným z najväčších útokov v histórii kryptomenového priemyslu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár