Hacken varuje pred „nedostatočnými“ bezpečnostnými opatreniami v hrách typu play-to-earn

od Simona

„Nedostatočné“ bezpečnostné opatrenia v hernom priemysle typu play-to-earn (P2E) predstavujú obrovskú hrozbu pre projekty GameFi aj pre hráčov, varuje Hacken, audítor kybernetickej bezpečnosti.

NEWSLETTER okrypte.sk

Hacken varuje

V správe, ktorú v pondelok zverejnil Cointelegraph, Hacken uviedol, že jeho údaje naznačujú, že projekty GameFi, kategória, ktorá zahŕňa aj hry P2E, často „uprednostňujú zisky pred bezpečnosťou“. Je to spôsobené uvedením produktu na trh bez prijatia náležitých opatrení.

„Projekty GameFi nedodržiavajú ani tie najdôležitejšie odporúčania týkajúce sa kybernetickej bezpečnosti, takže kyberzločinci majú početné slabé miesta na útoky,“ uviedla spoločnosť.

Výskumníci spoločnosti Hacken zistili na základe údajov zozbieraných portálom CER.live, ktorý sa zaoberá bezpečnostnými otázkami týkajúcimi sa kryptomien, že na trhu existujú vážne nedostatky, najmä pokiaľ ide o kybernetickú bezpečnosť GameFi.

Ukázalo sa, že z 31 testovaných tokenov GameFi, žiadny nezískal najvyššie hodnotenie bezpečnosti AAA a 16 získalo najhoršie skóre D. Hodnotenia pre každý projekt boli určené na základe zváženia rôznych aspektov ich kybernetickej bezpečnosti.

V správe Hacken je uvedené, že projekty GameFi majú tendenciu dosahovať nízku výkonnosť, pretože sa nezistilo, že by žiadny projekt P2E mal poistenie, čo môže byť užitočná možnosť na okamžité zotavenie v prípade vlámania.

Chýbajúce poistenie čiastočne potvrdzuje aj marketingový riaditeľ InsurAce, Dan Thomson, ktorý vo štvrtok pre Cointelegraph povedal, že nepodporuje žiadne P2E projekty.

play-to-earn

Správa tiež zistila, že iba dva projekty majú aktívnu odmenu za chyby. Je to Axie Infinity a Aavegotchi. Nakoniec sa zistilo, že hoci 14 projektov prešlo tokenovým auditom, iba päť dokončilo audit platformy, ktorý by mohol pomôcť nájsť potenciálne bezpečnostné slabiny v celom ekosystéme projektu. Patria sem Aavegotchi, The Sandbox, Radio Caca, Alien Worlds a DeFi Kingdoms.

„Keď sa P2E hry stanú čoraz obľúbenejšími, je pravdepodobné, že počet zraniteľností a hodnota dolárov ukradnutých z projektov porastie,“ dodáva Hacken.

Spoločnosť odporučila hráčom, aby vykonali vlastné bezpečnostné kontroly projektov predtým, ako do nich investujú veľké sumy peňazí:

„A samozrejme, pamätajte na to, že investovanie do P2E zostáva potenciálne výnosným, ale dosť riskantným biznisom.“

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár