Guvernér štátu Colorado: Štát prijme „rôzne kryptomeny“ ako formu platby daní

od Martin Tkáč

Guvernér Colorada chce, aby bol jeho štát prvým štátom v USA, ktorý umožní platiť dane „v rôznych kryptomenách“.

Guvernér Colorada je otvorený kryptomenám

Prijatie kryptomeny v USA získalo nový impulz. Guvernér Colorada Jared Polis chce upraviť zákony o platení daní tak, aby štát mohol prijímať kryptomeny.

„Bol by som nadšený, že sa staneme prvým štátom, ktorý vám umožní platiť dane v rôznych kryptomenách,“

uviedol v utorok Polis na virtuálnej konferencii Consensus 2021 a oznámil, že ďalším krokom v jeho pláne bude rozhovor s Markom Ferrandinom, výkonným riaditeľom Colorado Department of Revenue.

USA a kryptomeny

Vzťah USA s kryptomenami je zložitý. Napríklad Federálna volebná komisia (FEC) už v roku 2014 rozhodla, že politické výbory a politici, ktorých podporujú, môžu prijímať dary vo forme bitcoinu (BTC), ktoré sa považujú za „naturálne príspevky“, ako sú akcie alebo iný majetok. Je zaujímavé, že toto právo využívali okrem iného Joe Biden, súčasný americký prezident, keď bojoval o senátorské kreslo.

Guvernér Colorada Jared Polis, prvý politik, ktorý legálne prijíma „naturálne príspevky“ kryptomeny dúfa, že obyvatelia jeho štátu budú schopní platiť svoje dane pomocou kryptomien a chce, aby sa to stalo pomerne rýchlo.

„Rád by som to založil,“ povedal Polis. „Colorado je a bude centrom inovácií blockchainu v USA, priťahujúcich investície, vytváranie nových pracovných miest a priťahujúcich inovátorov v oblasti infraštruktúry, digitálnej identity a bezpečnosti osobných údajov v súkromnom a verejnom sektore.“

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár