Floridský guvernér potvrdil, že bude možné platiť dane v BTC

Guvernér Floridy potvrdil, že bude možné platiť dane v BTC

od Simona

Floridský guvernér Ron DeSantis uviedol, že jeho štát pracuje na zákone, ktorý by spoločnostiam umožnil platiť daň v kryptomenách.

Florida povolí platby kryptomenami

Ron DeSantis povedal, že nariadil štátnym agentúram, aby navrhli zákony, ktoré by spoločnostiam umožnili platiť dane v kryptomenách.

„Mali by sme byť pripravení to akceptovať,“ povedal politik v utorok na tlačovej konferencii.

Florida sa teší povesti štátu, ktorý chce byť novým centrom kryptomien v USA, konkurencia v tejto oblasti rastie. Stojí za to dodať, že spoločnosti z tohto odvetvia, vrátane Blockchain.com, otvárajú svoje kancelárie v Miami.

Štát v decembri predložil aj návrh zákona, ktorý by firmám umožnil platiť verejné poplatky v digitálnych menách.

Starosta Miami Francis Suarez zase minulý rok priznal, že bude dostávať svoj plat v BTC.

Ďalší americký prezident? 

Je vhodné dodať, že DeSantis je potenciálnym republikánskym prezidentským kandidátom vo voľbách v roku 2024. Je možné, že si pre seba bude chcieť získať novú stranu voličov vďaka kryptomenám, priaznivcom BTC a blockchainu.

V tejto oblasti vyniká v porovnaní s Donaldom Trumpom, ktorý otvorene kritizoval Bitcoin, alebo dokonca Joeom Bidenom, ktorého postoj ku kryptomenám je stále neznámy. Biely dom odštartoval proces regulácie trhu, ktorý je však do istej miery kontroverzný.

Počet nenulových bitcoinových adries dosahuje ATH

DeSantis si nedávno všimol aj rozdiel medzi decentralizovanou povahou bitcoinu a vládou kontrolovaných digitálnych mien. Povedal, že je znepokojený exekutívnym dekrétom podpísaným prezidentom Joeom Bidenom 9. marca, ktorý nalieha na federálne agentúry, aby preskúmali celý rad tém vrátane výhod a nevýhod americkej digitálnej meny zavedenej vládou.

„Existuje rozdiel medzi decentralizovanou digitálnou kryptomenou, akou je bitcoin, a tým, o čom niektorí hovoria na federálnej úrovni pri prevode amerických dolárov na v podstate digitálnu menu,“ povedal DeSantis.
„Myslím si, že je s tým spojených veľa rizík, keď je to všetko centrálne riadené. Znepokojuje ma množstvo právomocí, ktoré by niekomu v centrále umožnilo odrezať prístup k nákupu určitého tovaru. Boli by sme na neprebádanom území,“ varoval.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár