Guvernér Federálnej rezervnej rady USA tvrdí, že nariadenie pomôže trhu s kryptomenami expandovať

od Martin Tkáč

Regulácia je potrebná na „otvorenie“ amerického kryptomenového ekosystému väčšej skupine investorov, povedal guvernér americkej centrálnej banky Christopher Waller na konferencii SNB-CIF o finančných inováciách vo švajčiarskom Zürichu.

NEWSLETTER okrypte.sk

Guvernér Federálnej rezervnej rady hovorí o potrebe regulácie

Waller dodal, že sprostredkovatelia na trhu finančných služieb môžu pomôcť riadiť riziká, najmä pre nových používateľov kryptomien. Všimol si však aj to, že ho nedokážu zlikvidovať.

Predstaviteľ americkej centrálnej banky použil historické príklady, aby ukázal prepojenie medzi technologickými inováciami, reguláciou a hromadením majetku.

„Nová technológia – a nedostatok jasných predpisov v praxi znamenali pre niektorých zarábanie bohatstva, ale pre iných aj stratu bohatstva,“

povedal Waller.

Poznamenal, že ostrieľaní investori vedia, ako fungovať na neregulovaných trhoch a nemusia reguláciu potrebovať alebo dokonca chcieť. Poukázal tiež na prieskum uskutočnený Fedom, ktorý ukázal, že aj po nedávnom boome kryptomien vlastní kryptomeny iba 12 % dospelých Američanov a 99 % z nich ich vlastní na investičné účely.

Guvernér Federálnej rezervnej radyNásledne vysvetlil, že finanční makléri môžu chcieť reguláciu, pretože noví používatelia, ktorí majú negatívne skúsenosti s kryptomenami, sa s nimi môžu dostať do sporov.

„Keď bežní investori začnú strácať svoje celoživotné úspory bez akéhokoľvek iného dôvodu, než aby sa zúčastnili na horúcom trhu, požiadavky na kolektívnu akciu môžu rýchlo rásť,“

dodal.

Tieto požiadavky, pokračoval, premenili na akési požiadavky na pomoc od individuálnych investorov. Poukázal na kolaps Terryho ekosystému a poukázal na to, že investori chcú nejakým spôsobom získať späť svoje stratené prostriedky. To následne vedie k zvýšenej potrebe regulácií, ktoré zabránia opakovaniu takejto tragickej situácie.

Predpisy sú preto potrebné na umožnenie širokého prístupu k ekosystému kryptomien.

Otázka sa netýka toho, čo chcú skúsení používatelia tohto ekosystému – to potrebuje zvyšok spoločnosti – musí mať dôveru v bezpečnostné systémy ekosystému, dôveru nemožno naprogramovať

uzavrel.

Trh s kryptomenami je momentálne v USA regulovaný, čo svojim rozhodnutím odštartoval prezident Joe Biden.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár