Grayscale žaluje SEC. Ide o bitcoinové ETF

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Michael Sonnenshein v stredu uviedol, že spoločnosť je „hlboko sklamaná“ a „vehementne nesúhlasí“ s rozhodnutím SEC zamietnuť jej žiadosť o bitcoinové ETF.

NEWSLETTER okrypte.sk
Grayscale nesúhlasí s rozhodnutím SEC

Spoločnosť Grayscale Investments v reakcii na to podniká právne kroky proti Komisii pre cenné papiere a burzu (SEC). Ide o to, že spoločnosti bolo odmietnuté previesť Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) na americké bitcoinové ETF.

Hlavný právny stratég spoločnosti a bývalý americký právny zástupca Donald B. Verrilli Jr. podal žiadosť o preskúmanie žiadosti na Odvolací súd Spojených štátov amerických pre okres Columbia.

Verrelli uviedol, že najnovšie rozhodnutie ukazuje, že SEC koná „svojvoľne“ tým, že „nedokáže konzistentne zaobchádzať s podobnými investičnými nástrojmi“. V reakcii na to iniciuje súdne konanie pre údajné porušenie zákona o správnom konaní (APA) a zákona o burze cenných papierov (SEA) SEC.

Spoločnosť Grayscale Investments, ktorá spravuje aktíva v hodnote 12,92 miliardy dolárov, čaká na rozhodnutie SEC premeniť svoj vlajkový fond na spotové ETF od podania podania na úrade regulátora 19. októbra 2021.

Návrh bol zamietnutý „v záujme ochrany investorov a verejného záujmu“, keďže neukázal, ako by fond „predchádzal nekalým a manipulatívnym činom a praktikám“.

Generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Michael Sonnenshein vo vyhlásení zverejnenom v stredu uviedol, že spoločnosť je „hlboko sklamaná“ a „vehementne nesúhlasí“ s rozhodnutím SEC.

Podali sme žalobu na SEC

– potvrdil.

James Seyffart, analytik ETF z Bloomberg Intelligence, na adresu svojich 19 400 sledovateľov na Twitteri napísal, že súdne rozhodnutie v tejto veci nemožno očakávať skôr ako v 3. štvrťroku 2023. Ide o vyše ročnú právnu bitku.

etf grayscale

Prípravy na vojnu s SEC

Grayscale už pripravil svoj právny tím na potenciálny boj proti SEC. Začiatkom tohto mesiaca firma najala Donalda B. Verrillu Jr., bývalého amerického právneho zástupcu, aby sa pripojil k jej advokátskej kancelárii.

Medzi ďalších právnikov Grayscale patria právnici z Davis Polk & Wardwell LLP a jej interný právnik Craig Salm, ktorý pôsobí ako právny riaditeľ.

V marci generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Michael Sonnenshein pre Bloomberg povedal, že jeho spoločnosť zváži žalobu podľa zákona o správnom konaní (Administrative Proceedings Act, APA), ak bude žiadosť o ETF zamietnutá.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár