Grayscale robí z Cardana tretie najväčšie aktívum

od Martin Tkáč

Spoločnosť Grayscale oznámila, že aktualizovala svoj fond Digital Large Cap Fund o Cardano.
Oznámila tiež, že do svojho fondu s veľkou kapitalizáciou pridala spoločnosť Cardano (ADA). Akcie ADA z neho teraz robia tretie najväčšie aktívum fondu, hneď za bitcoinom a ethereom.

Expozícia spoločnosti voči ADA je teraz 4,26%. Bitcoin predstavuje 67,47% a Ethereum 25,39%. Bitcoin Cash je na štvrtom mieste s 1,03%.

V oznámení na Twitteri spoločnosť Grayscale komentovala pridanie ADA slovami:

Vitajte na palube, Cardano. Upravili sme peňaženku Grayscale Digital Large Cap Fund tak, aby teraz obsahovala ADA. Fond veľkých spoločností predtým nemal ADA. Krok spočívajúci v pridaní piatej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie odkazuje na „pasívnu stratégiu založenú na pravidlách, ktorej cieľom je zabezpečiť expozíciu na 70% trhu s digitálnymi aktívami“.

ADA sa nakoniec pridala do Grayscale

Dodatok k ADA prichádza len pár týždňov po tom, čo spoločnosť aktualizovala zoznam „podmienených aktív“. Tento zoznam obsahoval 18 ďalších aktív. Celkovo bolo do investičného fondu možné pridať 31 projektov.

Zdá sa však, že ADA je prvým výberom z tak veľkého zoznamu. Tento projekt porazil ďalšie známe projekty, ako sú Uniswap (UNI), Polkadot (DOT) a Internet Computer (ICP).

Cena ADA stúpa

Po oznámení cena ADA stúpla o takmer 6,50% na 1,38 USD. ADA je v súčasnosti najvýnosnejšou kryptomenou v prvej desiatke s cenou 1,36 USD, ktorá počas dňa vzrástla o 4,5%. Správy zaznamenali tiež obrovský objem na Binance, keď sa kupujúci po správach ponáhľali nakupovať.

Počas poslednej aprílovej korekcie portfólia v odtieňoch sivej fond pridal projekt Chainlink (LINK). Ďalšia aktualizácia portfólia bola naplánovaná na koniec septembra 2021.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár