Starosta New Yorku potvrdzuje: Dostane prvé tri šeky v bitcoine

Grayscale porovnáva Ethereum s New Yorkom

0 komentárov

Grayscale hovorí, že protokoly inteligentných zmlúv DeFi sú stále podceňované. Najmä ak vezmeme do úvahy, že celkový trh digitálnych transakcií v reťazci je oveľa väčší ako súčasný trh DeFi a má hodnotu približne 200 miliárd dolárov. Okrem toho, podľa správcu aktív, transakcie NFT a metaverse môžu výrazne zvýšiť hodnotu základných reťazcov.

Americké mestá analogické protokolom Blockchain

Správa cituje štúdiu Dragonfly Research, ktorá popisuje platformy inteligentných zmlúv ako „digitálne mestá“.

Ethereum bolo prirovnané k New Yorku. Aj keď je táto sieť obrovská, drahá a v niektorých oblastiach preplnená, je to zároveň najobľúbenejší a najbohatší blockchain protokol.

„S viac ako 500 aplikáciami v celkovej hodnote viac ako 100 miliárd dolárov, tvorí viac ako 10-násobok veľkosti akejkoľvek inej konkurenčnej siete“.

Na druhej strane, riešenie vrstvy 2 postavené na Ethereu Polygon, bolo uznané ako newyorský mrakodrap, ktorý sa postupne zväčšuje. Polygon kombinuje a vyrovnáva viaceré transakcie súčasne, aby sa znížili prekážky z podkladového reťazca.

Čo sa týka Avalanche, v správe sa uvádzalo, že je to podobné ako v Chicagu. Sieť je „menšia, transakcie sú lacnejšie a menej preťažené a vývoj je viac centralizovaný“. Jeho ekosystém pripomína „menšiu podmnožinu ekosystému Ethereum“.

Solana, ktorá funguje na inom mechanizme konsenzu, je podobná ako v Los Angeles.

Okrem toho, keďže NFT a metaverse naďalej získavajú na popularite a priťahujú kapitál, Grayscale verí, že kombinovaná trhová hodnota aplikácií DeFi a metaverse je pravdepodobne vyššia ako trhová hodnota kryptomien vo výške 2 biliónov dolárov.

Spoločnosť očakáva, že platformy inteligentných zmlúv tiež rýchlo rozšíria svoju používateľskú základňu, keďže fungujú ako operačné vrstvy pre tieto aplikácie.

Grayscale sprístupňuje nový fond

Minulý utorok spoločnosť Grayscale oznámila spustenie nového diverzifikovaného fondu kryptomien, ktorý pozostáva z hlavných protokolov inteligentných zmlúv, ako sú SOL, ADA, AVAX a ďalšie.

Najväčším produktom spoločnosti je však stále Bitcoin Trust. Spoločnosť sa pokúsila premeniť tento fond na ETF spot, ale ešte ho musí schváliť SEC.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár