Bitcoin ETF

Grayscale chce v USA vytvoriť bitcoinové ETF

od Martin

„Myslím si, že všetky možnosti sú na stole,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale, ktorá chce vytvoriť bitcoinové ETF v USA.

Grayscale chce mať ETF naviazané na bitcoin

Generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Michael Sonnenshein uviedol, že jeho spoločnosť sa pripravuje na boj s americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). Cieľom je vytvoriť bitcoinové ETF. Doteraz úrady jeho vznik nepovoľovali.

V rozhovore pre Bloomberg v utorok dostal Sonnenshein otázku, či by zvážil žalobu v súvislosti so zákonom o správnom konaní (APA), ak by jeho žiadosť o „Bitcoin Spot ETF“ bola zamietnutá regulátorom finančného trhu.

„Myslím, že všetky možnosti sú na stole,“ odpovedal generálny riaditeľ Grayscale.

Je známe, že rozhodnutie SEC o ETF má byť prijaté 6. júla 2022.

Tím Grayscale investuje všetky zdroje našej spoločnosti do konverzie GBTC, nášho vlajkového fondu, na ETF. Je skutočne dôležité, aby investori vedeli, že ich budeme aj naďalej podporovať, “dodal Sonnenshein.

Pripomíname, že spoločnosť Grayscale v októbri 2021 oznámila, že plánuje transformovať „Bitcoin Trust“ na ETF usadené v bitcoine. SEC odložila svoje rozhodnutie v tejto veci na december. Potom úradníci urobili to isté vo februári.

Podľa februárovej analýzy až 95 % opýtaných podporilo konverziu. Grayscale dokonca požiadal investorov, aby predložili pripomienky SEC a podporili túto myšlienku.

„V súčasnosti VOP vlastnia investori vo všetkých 50 štátoch a v USA je viac ako 800 000 účtov, ktoré trpezlivo čakajú na konverziu na ETF,“ povedal Sonnenshein.

SEC

ETF založené na BTC futures

Pripomeňme, že na trhu už existuje ETF, no založené na BTC futures.

Bolo naozaj veľmi vzrušujúce oznámiť, že teraz máme na trhu ETF futures na bitcoiny, ale nanešťastie to prinútilo investorov používať tieto futures produkty, pretože sú jediné, ktoré existujú – povedal šéf Grayscale.

Sonnenshein dodal, že Grayscale bol vyzvaný, aby konal v rámci podpory SEC pre kryptomenové burzy počas procesu registrácie u regulátora, ako aj nedávneho výkonného nariadenia prezidenta Bidena o kryptomenách.

„V konečnom dôsledku si myslíme, že ide o to, kedy, nie či, bude bitcoinové ETF schválené,“ dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár