Grayscale: 3 ďalšie fondy budú hlásené SEC

od Martin Tkáč

Podľa správy Forbes sa tri z kryptomenových produktov v Grayscale teraz stanú spoločnosťami, ktoré podávajú správy americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC).

BCH, ETC a LTC

Prostriedky, ktoré budú pod drobnohľadom SEC, budú Bitcoin Cash, Ethereum Classic a Litecoin. Čo to znamená?

Skutočnosť, že každý z nich musí odteraz predkladať svoje finančné správy komisii. Vychádza to zo zákona o burzách cenných papierov z roku 1934 a je podobný požiadavkám na verejne obchodovateľné akcie.

Michael Sonnenshein, generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale však hovorí, že investori, ktorí používajú produkty spoločnosti, „vyjadrili želanie“, aby tak urobili.

Dodal, že má pocit, že toto je „to, čo si myslíme, že si zaslúžia“. Tento krok „okrem toho otvorí finančné prostriedky širšiemu publiku investorov, ktorí sú zvyknutí pracovať s spravodajskými spoločnosťami SEC“.

MILESTONE: Grayscale #Bitcoin Cash Trust, Odtiene sivej #Ethereum Classic Trust a Grayscale #Litecoin Trust sú teraz #SEC vykazujúcimi spoločnosťami a označujú šesť našich produktov s týmto rozdielom.

Grayscale má niekoľko fondov

Tri z ostatných produktov v Grayscale dosiahli predtým rovnaký stav. VOP boli predložené SEC v januári 2020 a fond Ethereum sa k nemu pridal krátko po októbri. V júli 2021 bol SEC nahlásený aj fond Digital Large Cap, ktorý sleduje ceny niekoľkých kryptomien.

V súčasnej dobe spoločnosť ponúka 13 fondov pre kryptomeny. Uvažuje však o vytvorení 31 ďalších. Tiež spomenula plány na premenu svojho existujúceho fondu BTC na ETF. Dnešné oznámenie môže pomôcť dosiahnuť tento cieľ. Ako naznačuje Forbes, môže to pomôcť vybudovať silnejšie vzťahy a väčšiu dôveryhodnosť pre SEC.

zdroj: crypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár