Google zavedie platby kryptomenami za svoje služby. Projekt podporí Coinbase

Najpopulárnejší internetový vyhľadávač na svete – Google – tvrdí, že začiatkom budúceho roka budú môcť jeho používatelia platiť kryptomenami za služby ukladania dát v cloude. Internetový gigant doteraz spomínal akceptovanie digitálnych mincí ako bitcoin a ethereum. Platby budú prebiehať prostredníctvom platformy Coinbase.

od Simona

Newsletter news

Google sa čoraz viac otvára kryptomenám

Google oznámil, že nadviazal spoluprácu s Coinbase. Vďaka novovzniknutému partnerstvu si bude môcť vybraná skupina zákazníkov zaplatiť účty za cloudové služby v kryptomenách, ako sú bitcoin (BTC) a ethereum (ETH). Nadobudnutie účinnosti novej služby je oznámené na začiatok roka 2023.

Ako informovala CNBC 11. októbra, technologický gigant má v úmysle vykonať sériu štúdií o trhu digitálnych aktív pomocou Coinbase Prime. Spoločnosť Coinbase navyše oznámila, že niektoré z ich aplikácií súvisiace s údajmi, ktoré boli pôvodne prijaté prostredníctvom webových služieb Amazonu, budú migrované do cloudu Google.

Amit Zavery, viceprezident a generálny riaditeľ Google Cloud, oznámil, že platby kryptomenami budú spočiatku dostupné pre vybranú skupinu zákazníkov, ktorí sú už aktívni vo Web3 vďaka integrácii Coinbase Commerce. Ba čo viac, závery oznámili, že s rozvojom spolupráce Googlu s burzou sa ponuka spoločnosti rozšíri aj o väčšiu skupinu ich klientov.

Coinbase Commerce v súčasnosti ponúka možnosť platby v 10 kryptomenách vrátane bitcoinu, bitcoin cash (BCH), dogecoinu a litecoinu.

kryptomeny

Google vsádza na blockchain a Coinbase spája sily s BlackRock

V auguste sme dostali informáciu, že Alphabet, materská spoločnosť Google, investovala do projektov z blockchainového trhu až 1,56 miliardy dolárov. Stalo sa to medzi septembrom 2021 a júnom 2022, podľa správy Blockdata. Je však potrebné dodať, že spoločnosť spočiatku zaujala k tomuto sektoru opatrný prístup. Nakoniec sa však spojila s Dapper Labs, štúdiom vyvíjajúcim produkty v oblasti Web 3.0.

Na druhej strane Coinbase nadviazala dôležité partnerstvo, ktoré rozhodne môže prispieť k adopcii kryptomien vo svete. Burza riadená Brianom Armstrongom začala spoluprácu s najväčším investičným fondom na svete, spoločnosťou BlackRock.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár