Google opäť zobrazuje reklamy na kryptomeny

od Martin Tkáč

RTo je prelomová správa pre trh s digitálnymi menami. Google opäť zobrazuje reklamy na kryptomeny. To všetko sa stalo potom, ako 3. augusta vstúpia do platnosti aktualizované zásady spoločnosti týkajúce sa propagácie finančných produktov a služieb.

Reklama Google a kryptomena

Medzinárodný gigant zakázal reklamy súvisiace s kryptomenou a ICO v júni 2018. Aktualizované zásady spoločnosti však umožňujú hráčom na trhu s regulovanými kryptomenami znova propagovať svoje služby pomocou platformy. Reklama na ICO je však stál zakázaná.

Zmena pravidiel reklamy spoločnosti Google v oblasti kryptomien bola prvýkrát oznámená v júni tohto roku. Potom bolo napísané, že „inzerenti ponúkajúci výmeny a peňaženky s kryptomenami“ zameraní na amerických spotrebiteľov môžu inzerovať ich služby a produkty, ak spĺňajú vopred stanovené požiadavky.

Pokus bojovať proti podvodom

Prísne požiadavky spoločnosti Google sú zamerané na odstránenie pochybných reklám a očividných podvodov z trhu s blockchainom. Inzerenti však musia byť zaregistrovaní v sieti Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) ako „firma poskytujúca finančné služby a aspoň v jednom štáte ako zástupca pre prevod peňazí alebo u federálneho alebo štátneho bankového subjektu“.

Spoločnosť však stále nepovoľuje reklamy ICO, obchodné protokoly DeFi ani propagáciu nákupu, predaja alebo obchodovania s kryptomenami vo všeobecnosti. Odporúčania celebrít týkajúce sa kryptomien sú tiež zakázané. Google dúfa, že to prinesie čiastočnú pomoc pri riešení problémov falošných potvrdení známych osobností.

Aktualizované pravidlá spoločnosti Google taktiež zakazujú odkazovanie reklám na kryptomeny na webové stránky, ktoré poskytujú „signály obchodovania s kryptomenami, rady týkajúce sa investovania do kryptomien“, agregátory správ alebo „pridružené weby s recenziami maklérov“.

Ako pripomenutie, TikTok minulý mesiac oznámil, že obsah propagujúci kryptomeny je zakázaný. Bol to krok k zastaveniu reklamy všetkých finančných služieb a produktov na tejto platforme.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár