Google chce investovať do Web 3.0 vrátane blockchainu

Google chce investovať do Web 3.0 vrátane blockchainu

0 komentárov

Google nedávno oznámil, že organizuje novú jednotku, ktorá vytvorí nástroje na podporu vývojárov Web 3.0, vrátane tvorcov blockchainu. To je ďalší signál od lídrov na trhu, že sa nechystajú opustiť nové trendy.

Google investuje do blockchainu a Web 3.0

Cieľom technológie Web 3.0 je využiť silu decentralizácie, umelej inteligencie, blockchainu a dokonca aj strojového učenia pre vyššiu efektivitu.

Ukazuje sa, že Google nemá v úmysle (alebo dokonca nemôže) stáť v tejto veci bokom.

Amit Zavery, viceprezident Google Cloud, Cloud Computing, uviedol vo svojom e-maile pre médiá:

„Zatiaľ čo svet je stále v počiatočných fázach implementácie Web 3.0, toto je trh, ktorý už ukazuje veľký potenciál a mnohí zákazníci nás žiadajú o zvýšenie podpory pre Web 3.0 a kryptotechnológiu.“

Google sa netají tým, že chce predbehnúť svojich trhových rivalov. Spoločnosť sa tak rozhodla konkurovať Amazon AWS a Microsoft Azure.

Spoločnosť chce tiež urobiť z Google Cloud platformu číslo jeden pre vývojárov z blockchain trhu.

we 3.0 v google

Tím digitálnych aktív

Toto všetko sa deje po tom, čo Google začiatkom tohto roka vytvoril svoj tím Digital Asset. Spoločnosť tak urobila kvôli rastúcemu záujmu o NFT.

Okrem špecializovaných členov tímu, ktorí budú pomáhať budovať služby a aplikácie súvisiace s blockchainom, bude tím zodpovedný za efektívnu údržbu uzlov blockchainu.

Je tiež potrebné pripomenúť, že generálny riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai nazval blockchainový priemysel „zaujímavý a silný“. Ako naznačil, Google vraj už dlhšie plánuje vstúpiť na tento trh.

Generálny riaditeľ Google tiež verí, že aplikácie založené na blockchaine budú aj naďalej pridané k tradičným finančným službám.

V e-maile tiež vysvetlil, že Google sa na trhu umiestňuje ako poskytovateľ technológie pre aplikácie alebo entity založené na blockchaine.

Ako môžete vidieť, tech giganti nepúšťajú tému blockchain z rúk. Môžeme dokonca zvážiť, že blockchain sa stáva súčasťou našej reality.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár