Expert spoločnosti Google hovorí, že blockchain musí začať riešiť skutočné problémy

Podľa Jamesa Tromansa, manažéra Google Cloud, sú technológie, ktoré tvoria Web3, zamerané na riešenie skutočných obchodných problémov.

od Martin Tkáč

Poukázal na jeden skutočný problém. Odvetvie kryptomien je totiž príliš zamerané na ceny tokenov. Príliš málo sa však zameriava na premýšľanie o tom, ako možno inteligentné kontrakty využiť na riešenie problémov.

Prečo potrebujeme Web3

V rozhovore pre Cointelegraph riaditeľ Web3 spoločnosti Google Cloud James Tromans poznamenal, že v súvislosti so smart kontraktmi je potrebný iný prístup, než aký vidíme teraz:

Aké obchodné problémy chcete riešiť? Keď používate inteligentnú zmluvu na vykonávanie nejakej obchodnej logiky na riešenie obchodného problému, používate token, ale token tu nie je najdôležitejší, ide o obchodný problém. Preto by som bol rád, keby sme sa odklonili od všetkých tých rečí o tokenoch a špekulácií o cenách tokenov (…).

Jednou z hlavných služieb spojených s Google Cloud je Blockchain Node Engine. Ponúka používateľom ich vlastný hostovaný uzol na prístup k údajom v blockchaine, vykonávanie transakcií, vytváranie inteligentných kontraktov a spúšťanie decentralizovaných aplikácií.

Tromans tvrdí, že blockchain a inteligentné zmluvy môžu viesť k inováciám, znížiť prevádzkové náklady a vytvoriť nové zdroje príjmov.

Býčí trh má zmysel!

Z rozhovoru jasne vyplýva, že býčí trh a obdobie bočného trendu na trhu má zmysel. Je to obdobie väčšieho pokoja, ktoré spoločnosti využívajú na prácu na fundamentoch. Tromans uviedol, že Google Cloud naďalej zaznamenáva veľký dopyt zo strany podnikov, ktoré chcú integrovať technológiu blockchain do svojich systémov.

Za posledných 12 až 15 mesiacov v tradičnom podnikovom priestore záujem o využívanie technológie blockchain na zvýšenie efektívnosti, zníženie nákladov a zvýšenie rýchlosti implementácie inovácií neutíchol

– zdôraznil.

Väčšina tohto dopytu pochádza zo sektora TradFi. Tieto spoločnosti chcú riešiť základné finančné a účtovné problémy, vysvetlil Tromans. Klienti sa tiež čoraz viac snažia využívať blockchain na rozvoj digitálnej identity a dodávateľských reťazcov. Najmä digitálne identity sa v poslednom čase stali horúcou témou diskusií vo svete Web3. To všetko vďaka uvedeniu Worldcoinu na trh.

Technológia blockchain nie je dostatočne neviditeľná

Tromans však tvrdí, že technológiu blockchain pravdepodobne neprijmú masy, prinajmenšom kým sa nezlepší používateľská skúsenosť. Zdôraznil, že „priemerný koncový používateľ, ktorý nie je informatik a nerozumie blockchainu“, by sa nemal starať napríklad o súkromný kľúč.

Pri spúšťaní webového prehliadača používate niekoľko pokročilých technológií, napríklad TCP-IP a HTTPS. Žiadny z týchto protokolov nemá pre väčšinu ľudí význam

– dodal.

V jeho očiach by však blockchain mohol znížiť náklady alebo „pomôcť umelcom byť kreatívnejšími a dostať za svoju prácu zaplatené“. Opäť však zdôraznil, že tí by nemali vedieť, „ako táto technológia funguje“.

to je mimoriadne a veľmi dôležité, veľmi dôležité pre rozsiahle prijatie tejto technológie. Keď Web3 dosiahne úroveň masového prijatia, nebudeme ho nazývať Web3. Budeme ho opäť nazývať web

– povedal na záver.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár