Goldman Sachs: Záujem o digitálnu menu rastie

od Martin Tkáč

Bitcoin sa blíži k historicky najvyšším hodnotám a obchodníci očakávajú, že prekoná hranicu 60 000 dolárov.

Nie je prekvapením, že jedna z najväčších investičných bánk čelí bezprecedentnému dopytu klientov po tomto aktíve.

Keďže Goldman Sachs čelí tomuto dopytu od klientov, ktorí chcú investovať do Bitcoinu, chce skupina investičného bankovníctva tento dopyt uspokojiť a mať na pamäti aj vládne nariadenia.

John Waldron, prezident banky povedal: „Dopyt klientov rastie. Sme regulovaní v tom, čo môžeme urobiť. Naďalej to hodnotíme a zaoberáme sa tým.“

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Goldman Sachs obnovila činnosť svojho kryptoobchodného oddelenia spolu s obchodovaním s Bitcoinu. Okrem toho sa Goldman venovali aj aktivitám zameraným na digitálne aktíva. Patria sem projekty, ktoré skúmajú technológiu blockchain, ako aj digitálne meny centrálnych bánk.

Investičná banka tiež hľadala ďalšie informácie o =uschove digitálnych aktív a preto preskúma fond obchodovaný na burze s Bitcoinom.

Podľa Waldrona banka môže uschovať digitálne aktíva, ale nemôže ich principiálne zhodnotiť.

Šéf Goldman ďalej uviedol, že prudký nárast aktivít elektronického obchodu v dôsledku vypuknutia koronavírusu mohol byť katalyzátorom kryptotrhov.

„Pandémia bola významným akcelerátorom… Myslíme si, že niet pochýb o tom, že bude viac digitálneho obchodu a využívania digitálnych peňazí.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár