Goldman Sachs

Goldman Sachs umožní investície do kryptomien

od Martin

Novovymenovaná šéfka digitálnych aktív divízie správy súkromného majetku Goldman Sachs Mary Catherine Rich oznámila, že banka čoskoro ponúkne investície do bitcoinu (BTC) a ďalších kryptomien.

Goldman Sachs vám umožní nakupovať bitcoiny

V rozhovore pre CNBC Mary Rich povedala, že Goldman Sachs tvrdo pracuje na tom, aby ponúkla expozíciu tomuto novému typu aktív. Ovocie týchto akcií uvidíme v druhom štvrťroku.

„Úzko spolupracujeme s tímami v celej spoločnosti, aby sme preskúmali spôsoby, ako ponúknuť premyslený a primeraný prístup do ekosystému klientom private equity,“ povedala.

Okrem toho dodala, že spoločnosť zvažuje možnosť ponúknuť kompletnú sadu nástrojov na investovanie do kryptomien prostredníctvom rôznych druhov investícií.

Pripomeňme, že Morgan Stanley, americká nadnárodná finančná korporácia, ktorá pôsobí ako investičná banka a broker-dealer, nedávno oznámila, že finanční poradcovia spoločnosti budú môcť svojim klientom ponúkať bitcoinové fondy ešte tento mesiac. Myslím, že Goldman Sachs chce ísť touto cestou.

Podľa Richa bol dopyt po kryptomenách zo strany zákazníkov banky hlavným dôvodom, prečo spoločnosť hľadá spôsoby, ako ponúknuť nové finančné produkty zamerané na trh digitálnych mien.

„Existuje skupina zákazníkov, ktorí tieto aktíva využívajú ako hedging proti inflácii, a makro pozadie za posledný rok na to určite malo vplyv,“ dodala.

Goldman Sachs práve teraz tvrdo pracuje na získaní regulačného súhlasu na rozšírenie svojho podnikania na rôzne kryptomenové produkty. Subjekt sa práve stal prvou americkou bankou, ktorá uskutočnila transakciu s kryptomenou OTC.

Teraz predpokladajme, že SEC a New York Department of Financial Services uznajú, že banka spĺňa všetky zákonné požiadavky na poskytovanie svojich kryptomenových služieb. V tomto prípade spoločnosť pravdepodobne rýchlo začne predávať tieto typy nových produktov.

Goldman Sachs je jedným z najväčších hráčov investičného bankovníctva a cenných papierov na svete. Jeho vstup na trh s kryptomenami by mohol prilákať nových retailových investorov a gigantov z Wall Street, ktorí čakajú na tento typ správ.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár