Goldman Sachs skúma NFT a tokenizáciu

od Martin Tkáč

Bank Goldman Sachs uviedla, že skúma trh NFT a najmä proces „tokenizácie reálnych aktív“.

Goldman Sachs, NFT a tokenizácia

Metaverse, technológia, ktorá vytvára virtuálne svety, v ktorých sa kupujú a predávajú skutočné aktíva, ako sú nehnuteľnosti vo forme NFT, priťahuje pozornosť veľkých mien a značiek na trhu finančných služieb. Ukazuje sa, že týmto smerom sa uberá aj Goldman Sachs.

V skutočnosti študujeme NFT v kontexte finančných nástrojov av skutočnosti je sila tohto trhu silná. To je dôvod, prečo pracujeme na mnohých veciach, povedal Mathew McDermott, globálny riaditeľ digitálnych aktív v Goldman Sachs na Crypto and Digital Assets Summit.

Goldman Sachs nft

Investície do bitcoinov

Pripomeňme, že v nedávnom rozhovore pre CNBC Mary Rich, novovymenovaná vedúca digitálnych aktív divízie správy súkromného majetku Goldman Sachs, uviedla, že banka tiež tvrdo pracuje na tom, aby svojim klientom ponúkla expozíciu voči kryptomenám. Dopady týchto akcií uvidíme pravdepodobne v druhom štvrťroku.

„Úzko spolupracujeme s tímami v celej spoločnosti, aby sme preskúmali spôsoby, ako ponúknuť premyslený a primeraný prístup do ekosystému klientom private equity,“ povedala.

„Existuje skupina zákazníkov, ktorí tieto aktíva využívajú ako hedging proti inflácii a makro pozadie za posledný rok na to určite malo vplyv,“ dodala.

Okrem toho uviedla, že spoločnosť zvažuje možnosť ponúknuť kompletnú sadu nástrojov na investovanie do kryptomien prostredníctvom rôznych druhov investícií.

Okrem toho sa v marci objavili špekulácie, že Goldman Sachs zvažuje ponuku bilaterálnych opcií na kryptomeny pre inštitucionálnych klientov. Podľa správ CNBC banka už uskutočnila prvú takúto transakciu. Vzťahuje sa na možnosť bez dodávky, ktorá je súčasťou Galaxy Digital.

Damien Vanderwilt, prezident spoločnosti Galaxy Digital, je presvedčený, že účasť Goldmana na tomto trhu podčiarkuje vyspelosť kryptomien ako triedy aktív.

V rozhovore povedal:

Táto dohoda predstavuje prvý krok, ktorý banky urobili, aby v mene svojich klientov ponúkli priamu, konfigurovateľnú expozíciu na trhu s kryptomenami.

Dodal, že obchodovanie s opciami je pre inštitúcie oveľa „systémovo dôležitejšie“ ako futures „kvôli rizikovým dôsledkom, ktoré banky nesú“.

zdroj: cointelegraph.com, freepik.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár