Goldman Sachs sa pripravuje na nákup aktív Celsius

od Martin Tkáč

Ak sa situácia Celsius ďalej zhorší a bude nútený vyhlásiť bankrot, Goldman chce byť pripravený nakúpiť svoje kryptomeny za výhodnú cenu. To je dôvod, prečo sa monštrum z Wall Street snaží získať 2 miliardy dolárov.

NEWSLETTER okrypte.sk
Začiatkom tohto mesiaca Celsius zastavil výbery, ako aj všetky ostatné služby na svojej platforme. Stalo sa to však až potom, čo bolo na FTX prevedených viac ako 300 miliónov dolárov v digitálnych aktívach.

Služby sú stále nefunkčné, zatiaľ čo generálny riaditeľ spoločnosti ubezpečil, že tím „nepretržite pracuje“ na odstránení problémov. Celsius si najal aj právnikov na reštrukturalizáciu, no musel zastaviť všetky interakcie s klientmi na sociálnych sieťach.

S odvolaním sa na zdroje oboznámené s prípadom CoinDesk v piatok oznámil, že Goldman Sachs má v úmysle sa do prípadu zapojiť. Predchádzajúci investori odmietli zachrániť veriteľa kryptomeny.

Goldman plánuje získať od investorov 2 miliardy dolárov na nákup digitálnych aktív od Celsius „lacno“, ak by spoločnosť vyhlásila bankrot.

goldman sachs bitcoin 100 000

Nexo navrhuje kúpiť aktíva Celsius

Ponuku na odkúpenie aktív spoločnosti dal už skôr konkurent Nexo. Platforma zverejnila list o zámere, v ktorom načrtáva svoj „potenciálny záujem“ o získanie „určitých zostávajúcich oprávnených aktív“. Išlo najmä o úverové pohľadávky zabezpečené vhodnými ochrannými aktívami, značkovými aktívami a zákazníckymi databázami Celsius Network LLC a Celsius Lending LLC.

Nexo je nezávislým pozorovateľom najnovšieho vývoja v Celsius a je si vedomý škodlivých dôsledkov pre retailových investorov a blockchainovú komunitu ako celok. Základný udržateľný obchodný model spoločnosti Nexo jej umožnil udržiavať finančnú stabilitu za všetkých trhových podmienok.

Výsledkom je, že spoločnosť má solídnu likviditu a kapitálovú pozíciu, ktorá pomáha zmierňovať dôsledky nepriaznivej situácie spoločnosti Celsius.
Ponuka mala zostať v platnosti týždeň do 04:30 UTC 20. júna 2022. Všetko zrejme nasvedčuje tomu, že Celsius nemal záujem svojmu rivalovi pomôcť.

zdroj: coindesk.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár