Goldman Sachs povolila používanie kryptomien ako kolaterálu pri hotovostnej pôžičke

od Martin Tkáč

Globálna investičná banka Goldman Sachs urobila revolučné rozhodnutie: umožnila dlžníkom používať kryptomeny ako kolaterál pre hotovostné pôžičky.

Goldman Sachs pokračuje vo svojej pro-kryptomenovej politike

Nedávno sme pripravili bezpečný úver, v rámci ktorého sme si požičali Fiaty zabezpečené v BTC. BTC je vo vlastníctve dlžníka – povedala CoinDesk hovorkyňa Goldman Sachs.

– Zaujímavým prvkom pre nás bola štruktúra a riadenie rizík – dodala.

V skutočnosti je nové rozhodnutie banky pokračovaním určitého trendu. Goldman Sachs, ktorý má dlhoročný špecializovaný tím pre digitálne aktíva, tiež predal svoje prvé BTC opcie spoločnosti Galaxy Digital. Stalo sa to minulý mesiac.

Damien Vanderwilt, prezident spoločnosti Galaxy Digital verí, že účasť Goldman na tomto trhu podčiarkuje vyspelosť kryptomien ako triedy aktív. V rozhovore povedal:

Táto dohoda predstavuje prvý krok, ktorý banky urobili, aby v mene svojich klientov ponúkli priamu, konfigurovateľnú expozíciu na trhu s kryptomenami.

Dodal, že obchodovanie s opciami je pre inštitúcie oveľa „systémovo dôležitejšie“ ako futures „kvôli rizikovým dôsledkom, ktoré banky nesú“.

Okrem toho banka skúma aj tému NFT.

V skutočnosti študujeme NFT v kontexte finančných nástrojov a tento trh je skutočne silný. To je dôvod, prečo pracujeme na mnohých veciach, povedal Mathew McDermott, globálny riaditeľ digitálnych aktív v Goldman Sachs na Crypto and Digital Assets Summit.

V nedávnom rozhovore pre CNBC Mary Rich, novovymenovaná vedúca digitálnych aktív divízie správy súkromného majetku Goldman Sachs uviedla, že banka tiež tvrdo pracuje na tom, aby svojim klientom ponúkla expozíciu voči kryptomenám.

Úzko spolupracujeme s tímami v celej spoločnosti, aby sme preskúmali spôsoby, ako ponúknuť premyslený a vhodný prístup do ekosystému klientom private equity. Existuje skupina klientov, ktorí sa k týmto aktívam správajú ako k hedgingu proti inflácii a určite to ovplyvnilo aj makropozadie za posledný rok, vysvetlila.

Trend kryptomien na trhu bankových gigantov

Goldman v skutočnosti nasleduje kroky iných finančných gigantov, ktorí sa tiež čoraz viac otvárajú kryptomenám.

Minulý mesiac Cowen spustil svoju jednotku digitálnych aktív a BlackRock (BLK) sa zúčastnil kola financovania v hodnote 400 miliónov USD projektu stablecoin USDC.

A vo štvrtok priemyselné médiá informovali, že private equity investičný gigant Apollo Global Management najal bývalú riaditeľku JP Morgan Christine Moy ako vedúcu stratégie digitálnych aktív.

zdroj: medium.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár