Mt. Gox zrúti vypláca užívateľom bitcoiny, čo na to trh s kryptomenami?

Glassnode poznamenáva, že až tri štvrtiny investorov na trhu BTC majú nerealizované zisky

0 komentárov

Nová správa Glassnode odhalila, že až tri štvrtiny adries v sieti BTC sú stále „v pluse“, a to aj napriek poklesu na trhu.

Glassnode: Investori zostávajú pozitívni

Cena bitcoinu (BTC) v poslednom čase opäť klesla, no nové poznatky od spoločnosti Glassnode, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, ukazujú zaujímavý fenomén: až 75 % adries v sieti Bitcoin je stále „pozitívnych“.

Glassnode vo svojej správe Week-On Chain zverejnenej v pondelok 11. apríla analyzoval počet BTC peňaženiek, ktorých majitelia naďalej profitujú zo svojich investícií do BTC. Ukázalo sa, že asi 70-75% z nich eviduje nerealizovaný zisk. To je oveľa vyššia miera ako na medveďom trhu v roku 2018.

Vtedy to bolo 45 – 50 %. Inými slovami, potom bol každý druhý BTC hodler v pluse. Teraz sa tri štvrtiny investorov nemusia obávať poklesu na trhu.

V komentári k výsledkom analytici Glassnode dodali, že súčasný medvedí trh nie je taký hrozný ako tie predchádzajúce:

Súčasný medvedí trh nie je taký vážny ako najhoršie fázy všetkých predchádzajúcich cyklov, pričom len 25 % až 30 % trhu má nerealizované straty. Uvidíme, či ďalší tlak predajcov poženie trh k poklesu a stiahne tak väčšinu trhu do nerealizovaných strát, ako to bolo v predchádzajúcich cykloch.

Správa ďalej odhalila, že najmenšiu šancu na stratu mali dlhodobí držitelia bitcoinov, teda tí, ktorí držali BTC dlhšie ako 155 dní. Viac ako 67,5 % dlhodobých držiteľov má nerealizovaný zisk, zatiaľ čo krátkodobí držitelia, ktorí držia menej ako 155 dní, zaznamenali iba 7,88 % ziskov.

V súčasnosti je cena bitcoinu pod 40 000 $ a za posledných 24 hodín klesla na takmer 39 000 $.

Počet používateľov a transakcií klesá

Zatiaľ čo veľká časť adries v sieti súvisí s nerealizovanými ziskami, celkový počet používateľov v sieti Bitcoin a počet transakcií klesá.

Počet transakcií je dnes približne 225 000 transakcií za deň. Ide o hodnotu podobnú medvedému trhu 2018-2019. Počet transakcií sa od polovice roku 2021 zvýšil, ale analytici poznamenali, že „toto je ďaleko od rozruchu zaznamenaného počas býčieho trhu“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár