Glassnode: Dôvera investorov v bitcoiny dosahuje rekordné úrovne

od Martin Tkáč

Glassnode vo svojej týždennej správe uviedol, že dôvera investorov je rekordne vysoká. Cena bitcoinu a pomery na on-chain sa naďalej zlepšujú.

Spoločnosť dodala, že dynamika ponuky on-chain bola stále silná a aktivita zostala hlboko pod býčími maximami. To naznačuje, že pôvodná kryptomena má väčší priestor na rast.

Zdá sa, že presvedčenie investorov o bitcoinoch je doteraz najvyššie, s množstvom ukazovateľov od ceny, cez hash rate až po podiel ponuky mincí.

V správe sa uvádza, že dlhodobí držitelia predávali veľmi malý zlomok svojich akcií. Zostatky BTC na burzách neustále klesajú.

Bitcoin je teraz väčší ako Tesla a Facebook

Bitcoin v trhovej kapitalizácii prekonal Teslu a Facebook. V čase písania tohto článku bola trhová kapitalizácia BTC 1,27 bilióna, čím sa dostala nad 1,16 bilióna Tesly. To je však stále pod úrovňou globálneho trhu striebra, ktorý má hodnotu 1,37 bilióna dolárov. Amazon je ďalšou najväčšou spoločnosťou v tomto rebríčku (1,76 bilióna dolárov).

Glassnode dodal, že typickým správaním, keď sa ceny Bitcoinu blížia a dosahujú nové maximá je, že dlhodobí držitelia majú tendenciu začať vyberať zisky. Odkedy BTC dosiahol 66 000 USD, dlhodobí chovatelia minuli len 0,73 % svojej zásoby mincí späť do obehu likvidity.

Miera dlhodobej akumulácie presahovala 400 000 mincí mesačne počas približne 5 mesiacov do konca septembra. V súčasnosti sa tento ukazovateľ vrátil na neutrálnu úroveň, pričom čoraz viac coinov sa stáva dlhodobým hodlerom, keďže investori sa ich zdráhajú predať.

Od augusta 2021 je viac ako 85 % zásob mincí nečinných. Investori jednoducho svoje mince neutrácajú.

Správa vysvetlila, že súčasné modely výdavkov sa zdajú byť bližšie k dosiahnutiu strategických ziskov, na rozdiel od odchodu z trhu ako celku z presvedčenia, že aktívum je nadhodnotené.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár