Generálny riaditeľ TRON Justin Sun ponúkol 2 milióny dolárov za Tweet vo forme NFT

od Martin Tkáč

Pokiaľ ste si mysleli, že svet NFT nemôže byť viac šialený, extravagantný generálny riaditeľ spoločnosti TRON Justin Sun prihodil na tweet 2 000 000 dolárov.

Nejde len o nejaký tweet. Je to vôbec prvý zverejnený tweet, ktorý napísal sám zakladateľ Twitteru Jack Dorsey v roku 2006 a teraz ho draží ako NFT.

Dražba prvého Tweetu ešte stále nie je na konci

NFT sú digitálne zberateľské predmety kódované do blockchainu. Vďaka pokročilej kryptografii dokazuje NFT svoj vlastný digitálny nedostatok prostredníctvom prakticky nezmeniteľného kódovania. To znamená, že NFT sú rovnaké, ako iné zberateľské predmety – obchodné karty, staré autá, známky – teda až na to, že sú digitálne.

Od sobotnej polnoci draží generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey tweet, ktorý je v znení „Práve nastavujem môj Twitter“ v aukčnej sieni NFT Valuables.

O deväť hodín neskôr Sun odpovedal na Dorseyho tweet a napísal, že za neho ponúka pol milióna dolárov. Zdá sa, že Sun chcel vyhrať dražbu tohto tweetu. 12 hodín po tom bol donútený zvýšiť ponuku na 1 000 000 a ešte v tej hodine na 2 000 000 dolárov.

Draží proti Hakanovi Estavimu, CEO v Bridge Oracle, ktorý ponúkol už 2 500 000 dolárov.

Keď Justin Sun niečo chce, ide si za tým. Čakal pol roka a investoval 4,37 milióna dolárov na večeru s miliardárskym investorom a generálnym riaditeľom Berkshire Hathaway Warrenom Buffetom.

Vypadá to, že Sun ten tweet skutočne chce, aktuálne však vyhráva Estavi s ponukou 2 500 000 dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár