Generálny riaditeľ spoločnosti PayPal odhalil plány na novú kryptomenu

od Martin Tkáč

Dan Schulman uviedol podrobnosti o plánoch PayPalu v oblasti krypta, jeho plánoch na superaplikáciu a o tom, či spoločnosť v blízkej budúcnosti kúpi Bitcoin.

PayPal „rúbe“ vysoko

Spoločnosť minulý mesiac zverejnila finančné výsledky za štvrtý štvrťrok 2020 a spoločnosti narástli výnosy vďaka jej aplikácii a jednotky Venmo. Tak isto k tomu prispela aj nová služba buy-now-pay-later.

Spoločnosť očakáva ešte lepší rok 2021, pretože pandémia vedie spotrebiteľov k tomu, aby viac nakupovali cez eshopy a úplne sa odtrhli od hotovostných platieb.

V exkluzívnom rozhovore pre Decrypt Schulman vysvetlil, ako sa spoločnosť PayPal snaží prijať novú éru finančných technológií a to aj spustením obchodnej jednotky zameranej na kryptomenu, ktorá bola prvýkrát oznámená minulý mesiac.

„Je tu veľa príležitostí, aby sme boli nápamocní pri vytváraní novej generácie infraštruktúry,“ uviedol Schulman.

„O tom je táto obchodná jednotka. Podporujeme užitočnosť digitálnych mien.“

V spoločnosti už funguje aj rada, ktorý je vyskladaná z odborníkov na technológie, kryptomenu a reguláciu.

PayPal v minulosti úzko spolupracoval aj s Wencesom Caseresom, bývalým členom predstavenstva a zakladateľom bitcoinovej firmy Xapo, ktorý je legendou v krypto kruhoch.

„Povzbudil nás, aby sme sa pozreli na všetky formy rôznych štruktúr, do ktorých by sme mohli ísť,“ poznamenal Schulman.

Sám Schulman za zdá byť znalý v kryptosvete. Popísal aj to, ako kryptojednotka PayPal exprimentuje so zmluvami a testuje Ethereum a ďalšie blochchainy ako potenciálnych kandidátov, ktorí spoločnosti pomôžu vylepšiť platby a ďalšie transakcie.

Nakúpi PayPal bitcoiny?

Je zaujímavé, že si Schulman zatiaľ nevie predstaviť, že by sa PayPal pripojil k spoločnostiam ako Square, Tesla, ktoré si nedávno pridali Bitcoin do svojich podnikových pokladníc.

„Na našom radare to nie je nevyhnutne vysoko,“ uviedol.

„Nemusíme nevyhnutne mať radi výkyvy, čo sa môže stať ak investujete do určitých aktív.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár