Generálny riaditeľ spoločnosti PayPal ľutuje, že nekúpil viac bitcoinov

od Martin Tkáč

Nemecko-americký miliardársky podnikateľ Peter Thiel sa o nedávnom bitcoinovom nájazde vyjadril pozitívne. Tento nárast podľa neho poukazuje na zlý stav finančných inštitúcií.

Peter Thiel kúpil príliš málo BTC?

Peter Thiel, spoluzakladateľ spoločností PayPal a Palantir Technologies je dlhodobo zástancom kryptomien. Bitcoin je určite jeho obľúbeným digitálnym aktívom. Svoj býčí postoj nedávno potvrdil na konferencii v Miami. Uviedol, že investovanie do najväčšej kryptomeny je „jednoduché aj nevyhnutné“. Thiel tiež ľutoval, že neinvestoval viac peňazí do BTC.

Mal by som si kúpiť len bitcoiny. Mám pocit, že som do toho riadne neinvestoval.

Od prekonania nového rekordu sa komunita pýta, čo bude ďalej? Podľa miliardára bude bitcoin pokračovať vo svojej súčasnej rally. To môže byť ovplyvnené napríklad zlyhávajúcimi centrálnymi bankami:

Bitcoin za 66 000 dolárov. Pôjde to hore? Možno. Ale určite nám to hovorí, že sme v bode úplného bankrotu centrálnych bánk.

Thiel uviedol, že byť „silou decentralizácie“ je najvýznamnejším prínosom odvetvia digitálnych aktív. Naproti tomu vývoj umelej inteligencie, „najmä vo forme low-tech sledovania, je v podstate komunistický“, pretože je centralizovaný.

Stojí za zmienku, že obe spoločnosti Thiela PayPal a Palantir ponúkajú svojim zákazníkom služby súvisiace s kryptomenami. Prvý z nich nedávno umožnil britským klientom nakupovať, predávať a vlastniť digitálne aktíva. Na druhej strane Palantir akceptuje BTC ako spôsob platby a dokonca uvažoval o jeho zahrnutí do svojej súvahy.

Bitcoin by mohol byť finančnou zbraňou Číny proti USA

V máji tohto roku sa podnikateľ vyjadril k bitcoinu a prípadom jeho použitia inak. Napriek tomu, že je verným zástancom sektora kryptomien varoval, že Čína by mohla využiť digitálne aktíva ako zbraň proti nadvláde dolára. V opačnom prípade by USA mala stále výhodu oproti „veciam, ako je napríklad dodávateľský reťazec ropy“:

Aj keď som určitým spôsobom pro-kryptomenový, pro-bitcoinový maximalista, zaujímalo by ma, či by sa v tomto bode mal Bitcoin považovať aj za čínsku finančnú zbraň proti USA.

Či tak alebo onak, úplný zákaz, ktorý Čínska ľudová banka uvalila na obchodovanie a ťažbu kryptomien, pravdepodobne rozptýlil jeho obavy.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár