Generálny riaditeľ spoločnosti PayPal Dan Schulman opäť chváli kryptomeny

od Simona

Danovi Schulmanovi, CEO PayPalu, je jedno, aká bude budúca cena bitcoinu. Pre neho je najdôležitejšou črtou trhu s kryptomenami schopnosť odvetvia transformovať finančný systém.

Dan Schulman hovorí o kryptomenách

Generálny riaditeľ PayPal, Dan Schulman zopakoval svoj pozitívny postoj k odvetviu digitálnych aktív. Podľa jeho názoru „miesto“ medzi kryptomenami, CBDC, stablecoinmi a digitálnymi peňaženkami „v budúcnosti predefinuje veľkú časť finančného sveta“.

Dodajme, že je už nejaký čas známym podporovateľom kryptopriemyslu. V roku 2019 priznal, že vlastní bitcoin.

Schulman presne predpovedá, že kombinácia digitálnych aktív, digitálnych mien centrálnej banky, stabilných mincí a digitálnych peňaženiek by mohla zmeniť menový sektor. Ide o „zvýšenie užitočnosti platieb kryptomenami“, ktoré „nie je len fascinujúce“, ale aj „redefinuje mnohé prvky finančného sveta v budúcnosti“.

Jednou z najzaujímavejších tém na trhu s kryptomenami je hodnota bitcoinu v USD a jeho predpovede o jeho budúcnosti v nasledujúcich mesiacoch a rokoch. Schulman to však považuje za irelevantné. Dôležité sú pre neho výhody odvetvia digitálnych aktív a jeho schopnosť pozitívne ovplyvňovať finančný svet.

diem

„Som veľmi nadšený z toho, čo môže kryptomena a technológia digitálnej účtovnej knihy urobiť s finančným systémom v budúcnosti. Myslím si, že veci, ktoré si každý myslí o kryptomenách ich nákup a predaj a aká bude zajtra cena bitcoinu, je pre mňa najmenej zaujímavá časť o digitálnych menách“, povedal.

PayPal vsádza na bitcoiny?

Stojí za zmienku, že jeho spoločnosť už vsadila na kryptomeny. Spoločnosť nedávno spustila aplikáciu s názvom „super peňaženka“, ktorá zahŕňa aj služby digitálnych aktív.

Začiatkom tohto roka PayPal oznámil, že sa snaží rozvíjať svoju kryptomenu. Aktívom bude stablecoin, možno naviazaný na americký dolár. Jose Fernandez da Ponte, senior viceprezident pre kryptomeny a digitálne meny v PayPal, prezradil, že produkt bude navrhnutý tak, aby spĺňal všetky potrebné regulačné štandardy.

Ďalšou prominentnou osobou, ktorá zdieľa názor Dana Schulmana, je generálny riaditeľ Galaxy Digital, Mike Novogratz. Minulý týždeň predpovedal, že technológia blockchain „premení svet spôsobmi, ktoré si nevieme predstaviť“. Okrem toho verí, že výkonný príkaz Joea Bidena o kryptomenách bude posilňujúcim faktorom pre sektor.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár