Generálny riaditeľ spoločnosti Circle chváli nedávny kontroverzný krok Binance

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Circle by krok Binance k automatickej konverzii USDC a dvoch ďalších stablecoinov na BUSD mohol znamenať, že trh zaplaví viac USDC.

od Simona

Newsletter news

Výkonný riaditeľ spoločnosti Circle komentuje aktivity Binance

Binance nedávno oznámila, že automaticky prevedie aktuálne zostatky a nové vklady svojich klientov v USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP) a TrueUSD (TUSD) na svoj stablecoin BUSD. Všetko je naplánované na 26. septembra. Rozhodnutie burzy vyvolalo množstvo kontroverzií. Najväčší záujemcovia sú však s nápadom spokojní.

„Binance nekončí s podporou USDC a zmeny pravdepodobne prinesú viac USDC do Binance,“ Jeremy Allaire, generálny riaditeľ spoločnosti Circle, komentoval vyššie uvedené správy.

Tvrdí, že toto všetko má uľahčiť obchod.

„Vzhľadom na to, aké obmedzené je používanie BUSD mimo Binance, je pravdepodobné, že to bude prínosom aj pre USDC,“ napísal.

Zdôraznil, že USDC je dnes mostom medzi burzami – centralizovanými aj decentralizovanými. Nie je jediný, kto pozitívne hodnotí nápad Binance.

„Pohyb Binance pomáha konsolidovať likviditu párov stablecoinov na burze. To je výhodné pre používateľov, pretože nebudú musieť obchodovať so skartovanou likviditou stablecoinov, a tiež pre Binance, ktorá by mohla preniesť väčšiu aktivitu na trh pre svoj stablecoin BUSD,“ verí Steven Zheng z tímu The Block Research.

Binance

„Tento krok poskytne zákazníkom Binance väčšiu bezpečnosť,“ povedal Rich Teo, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Paxos Asia, ktorá vydala BUSD v spolupráci s Binance.

 

„Na rozdiel od konkurenčných stablecoinov je BUSD regulovaný NYDFS (New York State Department of Financial Services), ktorý stanovuje pravidlá a monitoruje ich dodržiavanie,“ dodal.

BUSD je jednou z 24 mien v tzv. Zelenom zozname NYDFS, čo znamená, že stablecoiny môžu používať licencované subjekty bez toho, aby vyžadovali dodatočné schválenie regulačným orgánom. Zoznam obsahuje aj z.com USD (ZUSD), pax dolár (USDP) a gemini dolár (GUSD).

Teo tiež zdôraznil, že rezervy BUSD drží trust ponúkajúci „vyššiu ochranu spotrebiteľa“.

BUSD má tretiu najväčšiu trhovú kapitalizáciu spomedzi stablecoinov, ktoré sú naviazané na fiat menu, ako je dolár. Predáva ho tether (USDT) a USD Coin (USDC).

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár