Generálny riaditeľ Morgan Stanley: Bitcoin nezmizne

od Martin Tkáč

James Gorman, generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Stanley verí, že kryptomeny sú viac než len dočasným trendom. Generálny riaditeľ vyhlásil, že ak regulačné orgány budú regulovať priemysel, jeho inštitúcia ponúkne klientom širšiu škálu služieb spojených s digitálnymi aktívami.

Crypto zostane navždy

James Gorman na tlačovej konferencii Morgan Stanley o finančných výsledkoch za tretí štvrťrok uviedol, že bitcoin a odvetvie kryptomien „nezaniknú“. Ocenil tiež výhody technológie blockchain:

Nemyslím si, že to prejde. Neviem, aká by mala alebo nemala byť hodnota bitcoinu, ale tieto veci nezmiznú. A technológia blockchainu, ktorá to podporuje, je očividne veľmi reálna a silná.

Na rozdiel od skeptikov, ktorí vnímajú rozvíjajúcu sa triedu aktív ako špekulatívny trend, 63-ročný Austrálčan povedal:

Nemyslím si, že kryptomeny sú módnou záležitosťou.

Morgan Stanley, obrovská medzinárodná investičná banka ponúka služby digitálnych aktív inštitucionálnym klientom prostredníctvom bitcoinových fondov. Gorman uviedol, že spoločnosť by mohla zaviesť ešte viac príležitostí. Všetko však bude závisieť od budúcich predpisov:

Nie je to len veľká časť obchodného dopytu našich zákazníkov. Môže sa vyvíjať a my sa budeme vyvíjať spolu s ním. Strážime to, rešpektujeme a uvidíme, ako to zvládnu regulačné orgány.

Bitcoin je odolný voči útokom

Pozitívny postoj k bitcoinom od Morgana Stanleyho sa Jamesom Gormanom nekončí. Minulý mesiac Dennis Lynch uviedol, že podkladová kryptomena má potenciál získať v čase ekonomických nepokojov. Bitcoiny označil za menu „imúnne voči útokom“.

Lynch tiež urobil zaujímavé porovnanie BTC s jednou z hlavných postáv animovanej série „South Park“  Kennyho. Táto postava v každej epizóde zomrie, ale v ďalšej vzkriesi.

Stojí za zmienku, že bitcoin už padol viac ako 400 -krát. A napriek tomu, že ceny za tie roky klesli, vždy dokázal prekonať ťažkosti. Koniec koncov, 12 rokov po uvedení na trh je to majetok s trhovou kapitalizáciou viac ako 1 bilión dolárov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár