Generálny riaditeľ JPMorgan stále považuje BTC za bezcenné, ale jeho zákazníci veria opaku

od Martin Tkáč

Zvyšovanie cien bitcoinov, ktoré sa páčilo všetkým priaznivcom, určite na chvíľu zastavilo vyjadrenia niekoľkých skeptikov, ktorí sú nútení priznať, že výhody investovania do prvej kryptomeny nemožno ignorovať. Jamie Dimon, generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan, stále nepatrí do tejto skupiny ľudí.

Dimonov skepticizmus a postoj k priaznivcom BTC

Slávny podnikateľ znova označil svoj negatívny postoj k BTC a tvrdí, že z jeho pohľadu je to zdroj, ktorý nemá žiadnu vnútornú hodnotu. Dimon dôrazne odporúča všetkým, aby nepovažovali bitcoin za vážnu investíciu. Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan však nepoprel, že nie každý zdieľa jeho názory a skepticizmus ohľadom digitálnych aktív.

Osobne si myslím, že bitcoin je bezcenný. Naši klienti sú však plnoletí a nesúhlasia so mnou.

Generálny riaditeľ JPMorgan hovorí, že dokáže oddeliť svoj subjektívny sentiment od spoločného podnikania spoločnosti a ubezpečil ho, že jeho banka nemá problém ponúkať investičné možnosti klientom, ktorí požadujú obchodovanie s kryptomenami.

Ak chcú mať prístup k nákupu bitcoinov pre seba, nemôžeme im to zakázať, ale mohli by sme im poskytnúť legálny, čo najtransparentnejší prístup.

Zdá sa, že vyššie uvedené tvrdenie už predstavuje pokračujúci posun v postoji Jamieho Dimona. V roku 2017 generálny riaditeľ JPMorgan uviedol, že neakceptuje situáciu, keď by ktorýkoľvek z jeho zamestnancov obchodoval s bitcoinmi. V tej dobe tvrdil, že BTC je podvod.

V sekunde by som ich vyhodil. Z dvoch dôvodov: Je to v rozpore s našimi pravidlami a kryptomeny sú hlúpe. – uviedol v rozhovore z roku 2017.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár