Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon verí, že nás čaká „niečo horšie“ ako recesia

Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon sa podelil o svoj výhľad na americkú ekonomiku. Podľa jeho názoru sa dá očakávať niečo „horšie“ ako recesia. Môžete vidieť "búrkové mraky", povedal, pričom uviedol faktory, ako sú úrokové sadzby, QT, ceny ropy, vojna na Ukrajine a vzťahy s Čínou.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER okrypte.sk
Ekonomické prognózy Jamieho Dimona

Prezident a generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon sa podelil o svoje predpovede o smere, ktorým sa uberá americká ekonomika. Poznamenal, že americká ekonomika je stále silná a zdôraznil, že dnes „musíme myslieť inak“, ak chceme presne predpovedať ekonomickú budúcnosť sveta a krajiny.

Čo je tam? Sú búrkové mraky. Úrokové sadzby, QT, ropa, Ukrajina, vojna, Čína

– vymenované hrozby pre ekonomickú stabilitu USA.

Potom dodal, že ak by si mal „staviť“ na „mäkké pristátie“, považoval by to len za 10% šancu, že tak urobí. Na druhej strane na „tvrdšie pristátie, mierna recesia“ by dal „20%, 30%“. „Väčšia recesia“ je tiež 20-30%. Na druhej strane „niečo horšie“ tiež z 20 % na 30 %.

„Je to zlý ťah povedať,“ tu je moja jednobodová predpoveď, „vysvetlil.

Jeho predpovede odzrkadľovali to, čo povedal v júni, keď varoval, že „na nás prichádza ekonomický hurikán“. Investorom odporučil, aby sa pripravili na najhoršie. Zatiaľ čo Dimon mal naozaj zlý scenár, počas svojej nedávnej návštevy pobočky JPMorgan Chase v Olneyville povedal, že „nech prinesie budúcnosť čokoľvek, JPMorgan je pripravený“.

Čo čaká americkú ekonomiku?

Rôzni analytici predpovedali, že americká ekonomika by sa tento rok mohla dostať do recesie. Šéf ekonomickej analýzy Bank of America Michael Gapen v pondelok pre Fox Business povedal, že v tomto roku existuje veľká šanca na miernu recesiu. Očakáva, že Federálny rezervný systém neúmyselne spustí spomalenie a povedie vojnu proti inflácii.

„Tento cyklus sa pravdepodobne skončí miernym spomalením… (…) Naozaj ťažké dosiahnuť mäkké pristátie,“

– povedal analytik.

Ekonóm Goldman Sachs David Mericle podrobne opísal svoju víziu v poznámke pre nedeľu:

Náš celkový záver je, že existuje skutočná, ale ťažká cesta k mäkkému pristátiu, hoci niekoľko faktorov, ktoré FED nemôže ovplyvniť, to môže uľahčiť alebo skomplikovať a zvýšiť alebo znížiť šance na úspech.

zdroj: finance.yahoo.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár