Ministerstvo financií uvádza na čiernu listinu 3 Ethereum adresy spojené so skupinou Lazarus

Generálny riaditeľ Crypto.com Kris Marszalek potvrdzuje: 400 účtov bolo napadnutých

Generálny riaditeľ singapurskej kryptomenovej burzy Crypto.com, Kris Marszalek v stredu na Bloomberg TV potvrdil, že začiatkom tohto týždňa bolo napadnutých až 400 účtov po prelomení niekoľkých vrstiev zabezpečenia spoločnosti.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kris Marszalek potvrdzuje: áno, boli sme hacknutí

Pripomíname, že Crypto.com v pondelok pozastavil výbery na svojej platforme. Stalo sa tak po početných hláseniach „neoprávnenej činnosti“ zamestnancom spoločnosti zo strany klientov burzy. Neskôr sa používatelia museli znova prihlásiť do svojich účtov a obnoviť dvojfaktorové overenie.

Po zistení narušenia bezpečnosti sa Marszalek rozhodol, že spoločnosť by mala urýchlene zastaviť výbery, vyriešiť problém a „približne o 13 až 14 hodín prejsť späť online“. V ten istý deň dodal, že „všetky dotknuté účty boli vrátené, takže nedošlo k strate finančných prostriedkov zákazníkov.

Crypto.com vykradli

Podľa údajov zo siete však bolo počas útoku ukradnutých a vypraných cez Tornado Cash približne 15 miliónov dolárov v ETH (4 600 ETH). Počas rozhovoru Marszalek nepotvrdil, koľko kryptomien bolo zabavených. To znamená, že Crypto.com zverejní podrobnosti v priebehu niekoľkých dní.

Marszalek tiež zdôraznil, že „vzhľadom na rozsah operácií nie sú tieto čísla mimoriadne dôležité a finančné prostriedky klientov nie sú ohrozené.“

hack

Je však na zváženie, či incident neuškodí imidžu burzy, ktorá už niekoľko rokov bojuje o prvenstvo na trhu s kryptomenami.

Podobná udalosť sa odohrala aj v roku 2019. Vtedy na vtedajšieho a stále súčasného lídra trhu Binance, zaútočili hackeri, ktorým sa z burzy podarilo ukradnúť asi 2 % všetkých bitcoinov. Zaujímavé je, že to bolo možné len jednou transakciou.

Prostriedky klientov však boli v bezpečí. Binance o rok skôr založila fond SAFU, ktorý je poistkou pre jej užívateľov. Od júla 2018 ide 10 % transakčných provízií na samostatný firemný účet, ktorý je venovaný takým nepredvídaným udalostiam, ako je hackerský útok. V tom čase niektorí na trhu dokonca navrhli, že Binance zámerne zorganizovala „útok“ hackerov, aby zákazníkom ukázala, ako je burza bezpečná. Neexistuje však žiadny dôkaz, že je to pravda.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár