Generálny riaditeľ Coinbase predpovedá miliardu nových používateľov kryptomien do 10 rokov

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Brian Armstrong očakáva, že počet používateľov digitálnych aktív sa v priebehu nasledujúcich dvoch desaťročí päťnásobne zvýši. Je možné, že populácia ľudí používajúcich kryptomeny vzrastie o miliardu ľudí.

5-násobný nárast za dve desaťročia

Bez ohľadu na neistú situáciu na trhu s kryptomenami od začiatku roka 2022 Armstong verí v základy svojej spoločnosti a dôsledne sa snaží o jej rozvoj. Na nedávnej tlačovej konferencii oznámil, že očakáva, že v priebehu desaťročia sa rozrastie miliarda nových používateľov ekosystému digitálneho obsahu:

Odhadujem, že o 10-20 rokov uvidíme v ekonomike kryptomien významný kus HDP

Ak sa pozrieme na údaje o nových používateľoch kryptomien za posledný rok, Armstrongove predpoklady znejú logicky. Len v prvej polovici roku 2021 sa počet ľudí zapojených do trhu s kryptomenami zdvojnásobil a dosiahol viac ako 220 miliónov ľudí.

Samozrejme, musíte počítať s tým, že v tomto časovom rámci kurz bitcoinu a väčšiny altcoinov výrazne stúpol a z tohto obdobia evidujeme najviac prípadov ATH z hlavných digitálnych mincí. Po prvé, bitcoin v apríli prekonal hranicu 60 000 USD v apríli 2021. Táto udalosť mala zásadný vplyv na zvyšok altcoinov a vtedajšiu náladu na trhu.

Na konferencii vystúpila aj generálna riaditeľka Ark Invest Cathie Wood. Finančné firmy by mohli stratiť veľa kvalifikovaných pracovníkov, ak sa nezačlenia do sektora DeFi, povedala:

V prípade DeFi a internetu novej generácie môžeme sledovať, koľko finančných spoločností stráca veľa zo svojho talentu pre kryptomeny. Mali by to brať vážne, inak budú vytlačení z trhov

bitcoin a prijatie v coinbase

Coinbase nespomaľuje

Pri zmienke o postave Briana Armstronga nemožno ignorovať pokrok jeho kryptomenovej burzy Coinbase v posledných mesiacoch.

V marci spoločnosť oznámila, že čoskoro spustí svoju platformu NFT. Napriek tomu, že presný dátum nebol zverejnený, na čakaciu listinu sa zapísalo viac ako 2,5 milióna používateľov burzy.

Čoskoro sa objavili informácie, že Coinbase sa blíži k prevzatiu brazílskej kryptomenovej burzy – 2TM.

V predchádzajúcom mesiaci Armstrongova spoločnosť oznámila, že sa snaží kúpiť najstaršiu burzu digitálnych aktív – BTCTurk. Táto transakcia by predstavovala približne 5 miliárd dolárov. Kvôli znehodnoteniu tureckej líry a neistote ohľadom kurzu bitcoinu však obe spoločnosti dosiahli dohodu za 3,2 miliardy dolárov.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár