Generálny riaditeľ Binance chce pomôcť preniesť Twitter na Web3

Changpeng Zhao, zakladateľ a generálny riaditeľ Binance, prezradil, že je pripravený spolupracovať s novým vlastníkom Twitteru. CZ chce pomôcť Elonovi Muskovi predstaviť platformu na Web3.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Binance investuje 500 miliónov dolárov do Twitteru

CZ v dnešnom rozhovore pre CNBC Squawk Box uviedol, že na podporu Twitteru má veľa dôvodov. Generálny riaditeľ Binance zdôraznil, že on sám vo veľkej miere využíva platformu známu svojou slobodou prejavu.

 

„Chceme sa uistiť, že kryptomeny budú mať miesto pri stole, pokiaľ ide o diskusiu o slobode prejavu. Naša spolupráca má aj viac taktických dôvodov, napríklad chceme pomôcť preniesť Twitter na Web3.“

– povedal Zhao.

„Chceme pomôcť vyriešiť okamžité problémy, ako je získanie členských poplatkov. Dá sa to urobiť veľmi jednoducho a globálne pomocou kryptomien ako platobného prostriedku.“

– dodal.

Reakcia trhu

Nie je žiadnym tajomstvom, že generálny riaditeľ Tesly Elon Musk je zanietený pre sektor kryptomien, takže podpora Binance by nemala byť žiadnym prekvapením. Nedávna štúdia zistila, že Musk je autorom najpopulárnejších tweetov, ktoré spomínali kryptomeny.

Najzdieľanejšie príspevky s najväčším počtom interakcií za posledné dva roky tweetoval Elon Musk. Predmetom spomínaných tweetov boli predovšetkým Bitcoin a Dogecoin.  Rekord bol zlomený v príspevku z 24. marca 2021, v ktorom Musk oznámil, že jeho zákazníci si môžu kúpiť Teslu za bitcoin. Tiež tweety, v ktorých sa spomína DOGE, spôsobili početné zvýšenie ceny tohto najpopulárnejšieho memecoinu.

Keď sa blížil nákup Twitteru, Dogecoin za týždeň vzrástol o 115% a dosiahol najvyššiu cenu za päť mesiacov.

Za zmienku stojí, že sa očakáva, že Musk predstaví DOGE ako prostriedok na posielanie finančných prostriedkov na Twitter. V súčasnosti možno na tento účel použiť Bitcoin a Ethereum.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár