Generálny riaditeľ Amazonu, Andy Jassy verí, že dôležitosť kryptomien bude naďalej rásť

od Simona

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon, globálneho giganta elektronického obchodu, má veľmi optimistický postoj ku kryptomenám a nevymeniteľným tokenom NFT. Postupom času sa digitálne aktíva, ako povedal, „zväčšia“ a NFT bude naďalej „výrazne rásť“.

Andy Jassy hovorí o prijímaní krypto platieb a obchodovaní NFT

Generálny riaditeľ Amazonu, Andy Jassy vo včerajšom rozhovore pre CNBC spomenul obchodovanie s kryptomenami a nekonvertibilnými tokenmi NFT. Jassy prevzal funkciu prezidenta spoločnosti od Jeffa Bezosa v júli minulého roka.

Predtým zastával výkonnú pozíciu v Amazon Web Services od jej vzniku v roku 2003. Spoločnosť je dcérskou spoločnosťou Amazonu, ktorá poskytuje verejne dostupnú cloudovú platformu a webhostingové služby.

V odpovedi na otázku, či bude Amazon akceptovať kryptomeny ako formu platby za produkty na svojej platforme, generálny riaditeľ oznámil, že „zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme pridali kryptomeny ako platobný mechanizmus do nášho maloobchodu“. Dodal však, že verí, že „uvidíme, že kryptomeny budú časom ešte väčšie“.

Na otázku, či má nejaké kryptomeny, generálny riaditeľ Amazonu vyhýbavo uviedol, že „sám bitcoin nevlastní“.

Potom prišla otázka, či by Amazon mohol niekedy začať obchodovať s NFT. Jassy odpovedal: „Myslím, že na tejto platforme je to možné.“ Povedal, že osobne nevlastní žiadne NFT, hoci zdieľal svoju prognózu a povedal, že „NFT budú naďalej veľmi výrazne rásť.“

Bitcoin nahradí dolár, verí Jack Dorsey

Amazon prijíma odborníkov na kryptomeny

Amazon už nejaký čas pravidelne verbuje ďalších odborníkov na kryptomeny do rôznych segmentov svojho podnikania. V novembri minulého roka AWS zverejnilo pracovnú ponuku pre vedúceho špecialistu na digitálne zdroje. „Pomohlo by to podporiť prijatie v globálnej komunite digitálneho obsahu.“

Amazon v júni minulého roka tiež zverejnil pracovnú ponuku pre odborníka na digitálnu menu a blockchain pre tím prijímania platieb a zákazníckych služieb. Cieľom je vyvinúť stratégiu digitálnej meny a blockchainu spoločnosti, ako aj produktovú mapu.

V situácii, keď by najväčšia svetová e-commerce spoločnosť akceptovala kryptomeny ako formu platby za svoje služby, išlo by o míľnik pre celý svet digitálnych aktív. Viac korporácií by pravdepodobne nasledovalo Amazon, čo by malo obrovský vplyv na globálne prijatie bitcoinu a iných digitálnych aktív.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár